Zaprowadź porządek – SD Maid

Często zdarza się, iż instalujemy wiele plików różnego pochodzenia na nasze smartfony. Jeszcze częściej jest tak, iż po pobraniu danej gry/aplikacji zwyczajnie się nie podoba, nie spełnia wymagań itp. Każdy tak ma, ot uroki Androida, jedne gry/aplikacje są lepsze inny gorsze, ale to raczej jak wszędzie. Różni są producenci i różne są gusta klientów.

Nawet sami nie wiemy, czy przypadkiem nie zostają jakieś pliki po danych grach/aplikacjach. Jako iż uwielbiam mieć porządek w swoim urządzeniu przedstawię wam prostą aplikację, która zaprowadzi porządek zarówno na karcie SD jak i w systemie.

SD Maid, bo o nim mowa, został do tego stworzony. Aplikacja jest prosta, ot cztery zakładki i tyle. Pierwsza zakładka Start, to podstawowe informacje na temat systemu i karty SD: zużyta pamięć telefonu, miejsce zajmowane przez system, użycie karty SD oraz użycie zewnętrznej karty SD (szczerze to nie mam pojęcia po co to).

Explorer

To lista plików systemowych (aplikacja wymaga roota!) oraz plików na karcie SD.

Searcher

Szukajka plików. Według mnie opcja raczej nie do wykorzystania, aczkolwiek może się komuś przyda.

Corpse finder

Główna funkcja, która najbardziej nas interesuje. Nazwijmy go ‚Szukacz zwłok’ (dziwna nazwa, tak wiem, no ale nie ja wymyśliłem, żeby nazwać pliki jako ‚corpse’). Jest to szukajka pozostałości po grach/aplikacjach i innych niepotrzebnych śmieciach. Tapiemy Check, aby sprawdzić ile mamy takich plików.

Wyświetla się lista wadliwych plików. Wybieramy następną opcję, czyli Clear all, po czym następuje usunięcie plików z urządzenia i zarazem z listy.

Po operacji brak już ‚corpsów’, a więc zostały usunięte pliki z karty SD oraz cache z urządzenia. Oczywiście nie całe cache, a to po aplikacjach, których już nie ma.

Na koniec rozwieję wszystkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa tej aplikacji. Na pewno nie zostanie usunięte nic, co jest nam potrzebne. W każdym razie ja korzystam i jestem bardzo zadowolony, ponieważ śmieci, o których nie miałbym pojęcia zostają usuwane.

qrcode-app

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

One Response to Zaprowadź porządek – SD Maid

  1. Dzwonek pisze:

    Mi się podoba. Zawsze mam taki syf na kacie. Zaraz pobieram ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
media organizer
Media Organizer – Porządek w Galerii

Nie wiadomo dlaczego, w naszych telefonach nie można tworzyć nowych folderów w Galerii i porządkować plików multimedialnych. Dochodzi do tego,...

Zamknij