Vippie

vippie

Vippie to darmowa aplikacja, która powstała w Polsce. Nie jest jeszcze dobrze znana, a jednak cieszy się sławą np. w Emiratach Arbskich czy w Arabii Saudyjskiej. Co to jest Vippie i czym sobie zasłużyło na uznanie mieszkańców zachodniej Azji?

Twórcy mówią, że ich oprogramowanie łączy to co najlepsze oraz eliminuje braki w funkcjonalności swych największych konkurentów, Skype i Viber’a. Za chwilę zobaczymy, czy mówią prawdę!

 vippie

Do podstawowych funkcji aplikacji należy prowadzenie darmowych połączeń i rozmów  video, a także przesyłanie darmowych sms/mms’ów czy wiadomości z załącznikami między użytkownikami Vippie, na całym świecie. Aplikacja używa protokołu internetowego VoIP, dzięki czemu nie ma dodatkowych, czy też ukrytych opłat. Jedyne czego potrzebujemy to transfer danych lub dostęp do internetu (3G/ WiFi / EDGE / GPRS), który dziś jest w standardzie każdego abonamentu.

 vippie

Pierwszą z zalet, dających Vippie przewagę, jest możliwość wykonywania rozmów i wysyłania sms-ów również z osobami nie posiadającymi tej aplikacji. Należy również wspomnieć, że połączenia, zwłaszcza te międzynarodowe,  będą  w niższej cenie od ceny naszego operatora.

Weźmy za przykład koszt sms’a do Chin – 0,065$ to jest około 20gr, połączenie do Australii 0,029$/min czyli  prawie 10gr/min.

Kolejnym atutem Vippie jest prostota założenia konta i aktywacji aplikacji.  Można powiedzieć, że wręcz nie musimy zakładać konta, a jedynie je aktywować ponieważ naszym ID jest nasz numer telefonu. Proces aktywacji polega na wpisaniu numeru telefonu w okienku i przepisaniu kodu aktywacyjnego, który otrzymamy darmowym sms’em. Nie ma dodatkowych ankiet, czy loginów.

Nie musimy wysyłać na serwer swojej listy kontaktów, pytać znajomych o ich nick, wystarczy, że wejdziemy do książki telefonicznej, a przy nazwiskach osób  używających Vippie będzie widniała ikonka z ich statusem dostępności.

 vippie

Twórcy oprogramowania przemyśleli też sprawę, już znacznie obiążonych baterii w naszych smartphone’ach. Aplikacja Vippie może pracować online, w tle lub offline. Nawet gdy jest wyłączona będziemy zawsze poinformowani, że ktoś chce się z nami skontaktować, dzięki technologii push notifications.

 Możliwości darmowych relacji Vippie to Vippie (krajowych i międzynarodowych):

    – połączenia

    – video rozmowy

    – wiadomości z załącznikami (audio/ video/ pictures/ notes)

    – potwierdzenie otrzymania wiadomości

    – połączenia oczekujące

    – rozmowy konferencyjne/ grupowe

    – visual voicemail

    – przekaz połączeń

    – voicemail dostarczany mail’em (plik mp3)

    – wysyłanie załączników podczas prowadzenia rozmowy

    – HD voice

    – HQ video rozmowy (iDevices)

    – personalizacja konta: publiczny avatar/ opis

    – lista kontaktów:  numer telefonu jako ID/ automatyczna integracja z książką telefoniczną w urządzeniu

Możliwości relacji Vippie to non-user  (niższe ceny od operatora sieci komórkowej- zwłaszcza międzynarodowe):

     – rozmowy

     – sms’y

     – potwierdzenie otrzymania wiadomości

     – przekaz połączeń

Vippie pomimo swej funkcjonalności stawia dopiero pierwsze kroki na polskim rynku, czy ma szansę podbić serca swych rodaków? Przekonamy się!

Wszystkich zainteresowanych licznymi promocjami (oferta połączeń do Indii/ darmowe połączenia do USA i Kanady) zachęcam do śledzenia http://www.ivippie.com/blog/ lub do dołączenia do funpage’a na facebook’u gdzie, każdego tygodnia można dodatkowo wygrać darmowe minuty do wykorzystania na połączenia i sms’y z dowolnym numerem na całym świecie. http://www.facebook.com/VippieByVoipswitch?ref=hl

 Cennik  na stronie http://ivippie.com

Ocena: 5+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

One Response to Vippie

  1. What’s up, I want to subscribe for this web site to get
    most recent updates, thus where can i do it please assist.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
proste słowa android
Proste słowa

Gra "Proste słowa" jest przeznaczona dla dzieci, które zaczynają naukę pisania. Prezentowane obrazki i wyrazy w formie pisanej ułatwiają dziecku...

Zamknij