Trial Xtreme 2 HD – kontynuacja rewelacyjnej gry

trial xtreme 2

Nie wiem czy słyszeliście kiedykolwiek o tej grze. Pierwsza część była, jak dla mnie, rewelacją. Spędziłem przy niej kilkadziesiąt godzin i nadal się nie nudziła. Oczywiście nie obyło się bez nerwów, gdy nie mogłem przejść danej planszy, ale i tak rozrywka utrzymywała się na wysokim poziomie. Niedawno, ku mojemu zaskoczeniu ukazała się część druga Trial Xtreme, w dodatku w wersji HD. Pomyślałem bomba i od razu wziąłem się za testowanie.

Grafika to bardzo mocna strona Trial Xtreme 2 HD. W porównaniu do nieco pikselowej pierwszej części prezentuje się o wiele, wiele lepiej. Mamy do czynienia z większą liczbą szczegółów, to przede wszystkim, a po drugie wygląda to po prostu przyjemniej dla oka.

Najpierw opcje:

trial xtreme 2

Effects – włączenie/wyłączenie efektów dźwiękowych, Controls – sterowanie za pomocą telefonu lub przycisków na ekranie oraz Open Feint – czyli, czy nasze konto Feint ma być dostępne dla gry.

Pochwaliłem grę na początku, a w ogóle nie napisałem na czym ona polega. Jesteśmy szalonym motocyklistą, jeździmy motocyklem crossowym. Naszym zadaniem jest przejechać z punktu A do punktu B, czyli, powiedzmy od Startu do Mety. Wydaje się proste prawda? Niekoniecznie. Plansza jest pełna konstrukcji i przeszkód do pokonania. Jako iż kierujemy naprawdę odważnym motocyklistą nic nie stanie nam na przeszkodzie!

trial xtreme 2

Po rozpoczęciu gry, tylko na pierwszej planszy ukazuje się wyjaśnienie sterowania. U dołu z lewej podrywamy motocyklistę do góry, zaś z lewej mamy hamulec i gaz. Tak to wygląda w przypadku sterowania za pomocą telefonu. Poruszamy nim na boki tak, aby motocyklista wychylał się w odpowiednim kierunku.

Gra próbuje odwzorować prawa fizyki i całkiem przyzwoicie to wychodzi! Sprawdźcie sami.

trial xtreme 2

trial xtreme 2

Wraz z pokonywaniem kolejnych plansz (w pełnej wersji jest ich kilkadziesiąt, wersja darmowa jest troszkę ograniczona) zmienia się sceneria oraz zróżnicowanie przeszkód, co skłania do kombinowania i wykazywania sie coraz to lepszym wyczuciem i zręcznością.

trial xtreme 2

trial xtreme 2

Całość uzupełnia warkot silnika naszego motocykla oraz nawet spaliny wydobywające się z rury wydechowej!

trial xtreme 2

Podsumowując polecam tą grę każdemu. Wciągnie na wiele godzin, a może i rozwinie Wasz spryt i umiejętność kombinowania. Będziecie mogli zobaczyć również jak można fajnie odwzorować fizykę w grach na Wasze urządzenia. Nie przejmujcie się jeśli nie uda Wam się przejść od razu jakiejś planszy, wykażcie się.

Dodatkowo dorzucam linki do pierwszej wersji.

Ocena: 6/6

qrcode-app

qrcode-app

qrcode-app

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
pocket soccer
Pocket Soccer

Śmiało można rzec, że najlepsze są najprostsze gry. Tutaj będziecie z taką mieli do czynienia. Może pozornie, ale mogę zagwarantować,...

Zamknij