Traffic Counter – kontroluj rozmowy i smsy

traffic counter android

Zaprezentuję Wam bardzo przydatną aplikację, którą każdy powinien mieć. Android sam w sobie nie zawiera licznika czasu rozmów, czy smsów (chodzi mi o ogólny czas rozmów, jeśli się mylę, to poprawcie mnie, bo takiej funkcji nie zauważyłem do tej pory). Kiedyś się zastanawiałem jak to rozwiązać i znalazłem aplikację, która spełnia tą funkcję idealnie, a dodatkowo dostajemy kilka przydatnych funkcji).

Traffic Counter, to aplikacja, dla mnie, doskonała. Przejdę do omawiania funkcji. Najpierw coś, co wywołało uśmiech na mojej twarzy – widżet na pulpit.

traffic counter android

Do wyboru mamy następujące wersje: 1×1 Limit/Usage (pojedynczy widżet pokazujący limit danej wartości lub całkowite zużycie), 1×1 Up/Down/Tota (pojedynczy widżet pokazujący wysłane/odebrane wartości oraz wszystko razem), 2×1 Chart (podwójny widżet pokazujący wykres z danej wartości), 4×1 All (widżet na całą szerokość ekranu pokazujący wszystkie wartości).

Ciągle piszę o tych wartościach, więc wymienię jakie są dostępne: SMS, WiFi, Cell oraz Call. Pierwsze dwie są jasne, kolejne to dane wysłane przy pobieraniu/wysyłaniu mmsów i rozmowy.

Ja osobiście preferuję wersję 4×1, bo mam wszystko pod ręką. Tapiąc na widżet pojawia się okienko aplikacji.

traffic counter android

Widać tutaj szczegółowe dane. Na dole są zakładki, od lewej Limits i Exclude. Pierwsza służy do ustalania limitów dla danej wartości. Dzięki temu można określić kiedy aplikacja poinformuje o przekroczeniu limitów. Exclude służy do blokowania wartości.

traffic counter android

traffic counter android

Teraz najciekawsze funkcja, mianowicie po tapnięciu na np. smsy pojawia się wykres, z którego można odczytać ile jakiego dnia smsowaliśmy, jak i również zsumowaną ilość smsów z np. 30 ostatnich dni, to w zakładce Chart, z zakładce Breakdown jest coś innego, sprawdźcie sami. Oczywiście wszystko możliwe dla każdej wartości z osobna.

traffic counter android
Jeszcze warto wspomnieć że zaraz po wejściu na górze są zakładki Billing (osobiście z tego nie korzystam) oraz Apps, ukazujące ile danych zostało zużytych dla posiadanych aplikacji w naszym telefonie, dla każdej z osobna.

Opcji nie omawiam, bo to nie ma sensu, najważniejsze to to, że można zresetować liczniki.

Wszystko jest naliczane od momentu zainstalowania aplikacji. Traffic Counter – każdy powinien posiadać, jeśli chce śledzić na bieżąco swoje poczynania!

Ocena: 5/6

qrcode-app

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*