The Night Flier – zabawny nietoperek

Kolejna z serii prostych i ciekawych, zręcznościowych bez wysiłku, umysłowego jedynie. Mowa o The Night Flier, nocnym małym podróżniczku, który zwiedza świat. Gra produkcji PageNet nie jest ani w 3D ani nie ma zadziwiających animacji. Wcielamy się tylko w nietoperza i wyruszamy na łowy. Zasada jest prosta: póki nie walniesz główką w coś porządnego dotąd będziesz latał.

Po włączeniu mamy między inny opcję Help, po której tapnięciu pojawia nam się o co ogólnie chodzi, ale o tym napiszę później. Dalej mamy High Scores, Options. Co w opcjach? Możemy ustawić głośność efektów i muzyki, która idealnie pasuje do nieco Halloweenowego klimatu gry, wszystko się razem ładnie komponuje. W opcjach możemy również ustawić poziom trudności, a także ewentualnie zmienić język (do wyboru tylko rosyjski i angielski). Oprócz Opcji mamy też zakładkę Shop. O tyle dziwne jest w tym to, że możemy kupić tam na przykład guzik do pauzy czy też dodatkowe życie. Przejdźmy do gry.

Jak już było wspomniane latamy i omijamy przeszkody. Przykładając palec w jakim kolwiek miejscu na ekranie sprawiamy, że nietoperek się unosi, natomiast puszczając sprawiamy, że spada, ot cała filozofia. Omijamy balony z cegłami i bombami, jeśli walniemy w cegłę umieramy, a jeśli w balon tracimy jedynie część życia, tyczy się to tylko żółtych, po uderzeniu w czerwony giniemy od razu. Stają też nam na przeszkodzie chmurki i gdy wpadniemy, w którąś zaczynamy się dusić i tracimy po trochu życie, trzeba więc jak najszybciej z niej wylecieć, a najlepiej w ogóle w nią nie wpadać. Na planszach pojawiają się też różne bonusy, takie jak rakieta, na którą wdrapuje się nasz nietoperz i pędzie nie zważając na nic i nic też nie jest mu straszne, rozwala balony, cegły, jednak musimy uważać bo nigdy nie wiadomo kiedy paliwo w rakiecie się skończy. Aby przejść na dalsze poziomy musimy mieć uzbieraną daną ilość doświadczenia, czyli po prostu punktów. W lewym dolnym rogu pojawiają nam się punkty zebrane za jedzenie komarów, których w czasie lotu spotykamy wiele, a które uleczają nas, a w prawym górnym rogu pokazuję się nam przeleciany dystans.

Z lvelami zmieniają się nam nietoperki i bonusy na planszy. Ale całą resztę odkryjecie sami, nie chcę wam psuć zabawy. Powodzenia!

Ocena: 5/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak oceny)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Falling Fred

Falling Fred wyprodukowany przez Dedalord, to świetna gra zręcznościowa 3D, w której kierujemy spadającym Fredem. Nie tylko nim właściwie, ale...

Zamknij