The Dark Knight Rises

tdkr android

Gry na podstawie filmów to standard w dzisiejszym świecie. Jednakże developerzy idą dalej i wydają gry również na nasze urządzenia mobilne. Przyjrzyjmy się grze na podstawie filmu o Batmanie.

Zanim zabierzemy się za grę trzeba pobrać 1,8GB danych, więc przygotujcie sobie miejsce na karcie sd lub pamięci masowej!

tdkr android

Historia Mrocznego Rycerza oparta jest z grubsza na wydarzeniach, które dzieją się w filmie. Oczywiste jest więc, że jeśli widzieliście film, zauważycie niespójność z fabułą – dodano kilka wydarzeń, które nigdy nie pojawiły się w filmie, co jest zrozumiałe, ponieważ jest to w końcu gra. Mamy do czynienia z otwartym światem, a skakanie po dachach, zabijanie wrogów, bieganie i dbanie o spokój w Gotham City.

Rozgrywka

The Dark Knight Rises podzielony na kilka rozdziałów, w każdym rozdziale jest wiele misji. Przez pierwsze kilka poziomów gra historia pędzi na łeb na szyję by potem pod koniec gdy nieco ustąpić.  Jest to zrozumiałe, ponieważ bardzo mało dzieje się w pierwszej połowie filmu.

tdkr android

W każdym rozdziale, na ekranie jest widoczny aktualny cel – trzeba tam dotrzeć i wykonać aktualne zadania. W początkowych misjach będzie trzeba m.in. uwalniać zakładników, rozbrajać bomby czy uruchamiać różne przełączniki. Hacking przełączników polega na rozwiązywaniu zagadek – mini gier, gdzie trzeba wyrównać wszystkie części przed upływem czasu.

tdkr android

Jeśli graliście w Batmana na PC możecie mieć poczucie déjà vu. Do poruszania się po mieście, można używać własnych nóg lub co bardziej rozsądne, chwytaka. Obszary, na których można użyć chwytaka, są zaznaczone kółkiem – wystarczy dotknąć odpowiedniego przycisku na ekranie i bohater się przyciągnie. Zeskakiwanie z dachów też jest bardzo proste. Sterowanie na plus, jednakże brakuje trochę opcji użycia akcelerometru w droższych telefonach.

tdkr android

Mechanika walki jest bardzo dobra i prosta. Wystarczy tapać przyciski na ekranie – bohater sam przełączy się na między celami, w momencie, gdy jeden zostanie zlikwidowany. Istnieje również możliwość skoku wprost na przeciwnika. Nie musimy grać jak Rambo, można skradać się, kombinować, co tylko chcemy.
tdkr android
Zabijając wrogów zbieramy punkty, które mogą zostać wykorzystane do zakupu dodatkowych gadżetów.

tdkr android

W grze można również jeździć pojazdami takimi jak np. Batpod czy Bat.

Mimo dobrych chęci gra wydaje się trochę liniowa i niestety może znudzić po kilku misjach – czasami dłużą się w nieskończoność.

Grafika i dźwięk

Wizualnie lokacje wyglądaj na dość średnio – ogromne miasto Gotham co prawda oddaje klimat i można podróżować po nim bez końca, ale tekstury użyte do stworzenia budynków i detali są po prostu brzydkie.. Jest to jedna duża mapka, nie występuje efekt ładowania następnej części miasta kiedy dojdziemy do jakiegoś granicznego punktu.

tdkr android

Batman i jego kombinezon są bardzo dokładnie odwzorowane , zapewne przez to, że akurat na niego patrzymy przez całą grę.  Trochę dziwne takie podejście – dostajemy grę, która zajmuje 1,8GB a w sumie tylko główny bohater jest ładnie odwzorowany.

Głosy dla Batmana, Alfreda, Lucius Fox i Jim Gordon brzmią najbliżej ich odpowiedników filmowych. Głosy Selina Kyle, Bane i John Blake są podobne do pierwowzoru. Wielkim zaskoczeniem jest to, że usta postaci podczas dialogów nie poruszają się! Wygląda to tak jakby stały na przeciwko siebie i bezmyślnie gapiły się, a głosy pochodziły znikąd.

Podsumowanie

Mroczny Rycerz nie jest złą grą. Fani Batmana będą zadowoleni reszta może się świetnie bawić lub znudzić się po paru misjach. Biorąc pod uwagę ile kosztuje ta gra radzę dokładnie przemyśleć swój zakup, żeby potem nie żałować.
Jeśli traficie na obniżkę ceny tej gry serdecznie polecam.

Ocena: 4/6

qrcode-app 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Period Calendar
My Period Calendar i wszystko pod kontrolą

Tym razem aplikacja typowo dla kobiet, chociaż może być przydatna także dla par. My Period Calendar jest dla pań, które...

Zamknij