Tabu

tabu

Ostatnio trafiła mi w ręce gra typowo towarzyska – Tabu.

Na rynku gier stworzonych pod system Android dominują te, zapewniające rozrywkę dla pojedynczych graczy, pozwalające się mierzyć z przeciwnikami sterowanymi przez „komputer”, własnymi rekordami, lub ewentualnie umożliwiające rozgrywkę w trybie multiplayer. Twórcy gry Tabu opracowali aplikację, zapewniającą świetną zabawę większej ilości osób, a jedynym warunkiem, który na to pozwala, jest podzielenie danego towarzystwa na 2, 3 lub 4 drużyny i przekazywanie telefonu kolejnym uczestnikom zabawy.

tabu

Ekipa podzielona jest na drużynyZadaniem jednej z osób z danej drużyny jest naprowadzenie na wylosowane przez nią hasło nie używając w tym celu określonego zestawu słów. Za przykład niech posłuży nam termin żaba, na który naprowadzając swoich ludzi nie możemy wspominać o: stawie, płazie, kumkaniu, kijance i ropusze. Teoretycznie jest to bardzo proste, zaś w rzeczywistości często ciężko się powstrzymać przed wymówieniem najbardziej oczywistego skojarzenia.

tabu

Aplikacja od FunkyGames umożliwia ustawienie długości rund (od 30 sekund do 3 minut), wyniku zapewniającego zwycięstwo oraz kary punktowej, która dotyka członka grupy łamiącej tytułowe tabu. Grę charakteryzuje estetyczny design i spora wygoda. Po rozegraniu kilku rund chyba nikt tak naprawdę nie tęsknił za kartami, niezbędnymi przy klasycznej wersji tej rozgrywki. Ponadto program sam dobiera język rozgrywki i haseł do ustawionego w urządzeniu, choć umożliwia także jego indywidualną zmianę. Aplikacja trafia w gusta ludzi w każdym wieku i potrafi rozkręcić każde towarzystwo.

tabu

Co ciekawe twórcy konsekwentnie udoskonala Tabu wraz ze wzrostem ilości pobrań, dodając nowe funkcje i hasła. Aplikacja wystartowała z 250 hasłami PL i taką samą liczbą EN, obecnie dostępne są już w niej dodatkowe pakiety dające razem 500 haseł PL i 500 EN.

Ocena: 6/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
[Video] AirPush Detector, Dr Parking 3D, Android Finder Free, Spike Masters

Dzisiaj video prezentujące dwie aplikacje oraz dwie gry. AirPush Detector - ciągle wyświetlające się reklamy, które pożerają baterię w zastraszającym...

Zamknij