Sudoku – wersja nowoczesna

Sudoku jest wspaniałym zajęciem dla wielu z nas. Nie wymaga wykonywania żadnych działań matematycznych, niezbędna jest natomiast cierpliwość, spostrzegawczość oraz
umiejętność logicznego myślenia. A teraz, zamiast wydawać pieniądze na gazetki weź do ręki telefon, pobierz grę  i zaczynamy!

Istnieje kilka sposobów na rozwiązywanie tych łamigłówek.

Sposób I

Polega na wyszukiwaniu w całym diagramie sudoku wszystkich właściwych miejsc, w które można wpisać jedną z cyfr, by w ten sposób wyeliminować ją z dalszej gry. Zgodnie z zasadami, każda cyfra od 1 do 9 może znaleźć się tylko raz w jakimś rzędzie, kolumnie czy małym kwadracie 3×3. Łącznie więc w całym diagramie każda cyfra występuje 9 razy. Gra ułatwia nam to o tyle, że gdy wstawimy jakąś cyfrę w miejsce gdzie dana cyfra jest już w danym kwadracie, rzędzie bądź kolumnie.

Sposób II

Polega na uzupełnianiu tych rzędów, kolumn czy małych kwadratów w diagramie, w których pozostało najmniej pustych kratek. Sposób ten najlepiej stosować gdy udało nam się już chociaż częściowo uzupełnić diagram sudoku.

Sposób III

Polega na znalezieniu takiej ary cyfr, która może być wpisana tylko do dwóch kratek w jakimś rzędzie, kolumnie czy małym kwadracie. Ponieważ cyfry te można umieścić tylko  dwóch kratkach, są one nijako przypisane do tych właśnie kratek. W tym sposobie mamy znaleźć przybliżone miejsca dla pary jakiś liczb. W gazetkach sudoku możemy zapisać sobie to ołówkiem,w grze natomiast mamy notes, który właśnie służy nam do tego typu zapisków.

Pamiętaj! Wpisuj cyfrę tylko wtedy, gdy jesteś pewny, że to jej właściwe miejsce.

Istnieje aż 5 poziomów trudności! A na każdy poziom musisz mieć inny sposób, możesz skorzystać z podanych wyżej lub wymyślić swój własny. Mamy też do wyboru dwa kolory tła oraz cyfr.

Grafika w grze jest prosta i czytelna. Ścieżki dźwiękowej nie ma, powinno to nam odpowiadać ze względu na to, że jakikolwiek hałas w czasie rozwiązywania sudoku może nam rozproszyć myśli co sprawi, że popełnimy błąd.

Ocena : 4/6

qrcode-app 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 4,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
reversi
Reversi

Przedstawiając tą grę posłużę się notatkami zaczerpniętymi z internetu, najlepiej oddadzą na czym polega ta gra, jeśli jeszcze nie wiecie....

Zamknij