Sprinkle – przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

sprinkle

Jeśli pomyślałeś, że to kolejna nudna gra, w której nie musisz ani odrobinę się wysilać, to jesteś w błędzie! W pewnym momencie będziesz walił głową o ścinę i powtarzał: „Dlaczego kupiłem tą grę, co mnie podkusiło?” Jeśli z palcem w nosie przechodzisz każdy poziom w Sprinkle, zaliczając go na 5 gwiazdek, to najlepiej zgłoś się na wydział fizyki lub matematyki na politechnice. Takich geniuszy jak Ty tam potrzebują!

sprinkle

Nasze zadanie wydaje się być proste – na każdej planszy wybucha pożar, a my musimy go ugasić zanim doszczętnie spłoną domki okolicznych ludków. Gra polega na manipulowaniu wysokością oraz skierowaniem węża strażackiego w taki sposób, aby skutecznie ugaszać coraz to nowe pożary powodowane spadającymi meteorytami. Przez pierwsze parę plansz miałem wrażenie, że marnuję się i powinienem jednak zostać strażakiem. Niestety ciężko zawiodłem się na swoich umiejętnościach gaszenia. Na kolejnych planszach zaczyna się ostre kombinowanie z przestawianiem skrzynek, unikaniem pułapek i przewidywaniem zachowania wody. W pewnym momencie jest już tak trudno że zaliczenie poziomu chociaż na jedną gwiazdkę wymaga wielokrotnego powtarzania danego etapu i uczenia się na pamięć ciągu wydarzeń. To niestety może zniechęcić wiele osób i odrzucić je od tej wspaniałej gry po zaledwie paru poziomach!

sprinkle

Przejdźmy jednak do największej zalety Sprinkle – fizyka w tej grze jest po prostu niesamowita. Najlepsze jest to, jak woda reaguje sama ze sobą – w Sprinkle da się zrobić wielką falę, da się spiętrzyć na chwilę wodę, da się ją przelać przez barierę, możemy zrobić praktycznie wszystko co wpadnie nam do głowy. Wielu twórców gier na PC mogłoby się uczyć tak dokładnego odwzorowania fizyki wody od od naszych zachodnich sąsiadów – ojców tej gry. Nie można się przyczepić także do grafiki, jest bardzo ładna i bajkowa, świetnie współgra razem z płynącą wodą.

sprinkle

sprinkle

Czy Sprinkle jest grą wartą wydania ponad 6 złotych? Zdecydowanie tak, jednak kupujący muszą się liczyć z nerwicą i spazmami rozpaczy po kolejnej nieudanej próbie zaliczenia kolejnego poziomu. Jednym słowem gra dla ludzi o mocnych nerwach i nietuzinkowych zdolnościach logicznych. Polecam!

Ocena: 5+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
funny voice changer
Funny Voice Changer – zmień siebie

.. a raczej swój głos. Kolejna śmieszna aplikacja. Tym razem bawimy się głosem. Aplikacja istnieje w dwóch wersjach. Free oraz...

Zamknij