Siekanie na ekranie – Samurai II: Vengeance


Witam, będę recenzował dla was hity z Android Marketu ostatnich miesięcy. Na pierwszy ogień idzie gra studia Mad Finger Games. Samurai II: Vengeance.

Druga odsłona przygód samuraja pojawiła się pod koniec lutego, więc nie jest to najnowszy tytuł  z Android Marketu,  jaki mogłem dla Was zrecenzować. Obok tej gry nie można przejść obojętnie. Pierwsza część, czyli Samurai: The way of the Dragon okazała się być świetną produkcją, z ciekawą fabułą i rewolucyjnym  sterowaniem. Po ogromnym sukcesie jedynki, postanowiono zainwestować w drugą część. Samurai II: Vengeance zdobył sławę w App Store w przeciągu kilku tygodni, notując ponad milion pobrań. To zdecydowało, że drugą część postanowiono opublikować również w Android Markecie.

Siepania uzasadnienie

Fabuła Vengeance została zaprezentowana za pomocą komiksowych plansz, które są przerywnikami między kolejnymi etapami gry. Pokrótce: znienawidzony i wygnany wojownik Orchi postanawia zemścić się za zniewagę, jakiej doznał od władcy krainy w której toczy się akcja. Brata się więc z potężnym demonem, który obdarza go nadprzyrodzoną siłą, żądając w zamian wymordowania bezbronnych mieszkańców okolicznych wiosek. Gracz, który ma zatargi z Orchim, staje po stronie wieśniaków, wypowiadając wojnę demonowi oraz niezliczonym zastępom jego popleczników.

Niech krew się poleje

Mechanizm rozgrywki jest prosty, wojownikiem sterujemy za pomocą dotykowego analoga, a ciosy zadajemy odpowiedzialnymi za to przyciskami na ekranie. Od czasu do czasu między solidnym laniem przeciwników pojawiają się etapy zręcznościowe, w których musimy omijać zastawione na nas pułapki.

Umiejętności kupuj póki możesz

Nowością względem jedynki jest sposób rozwoju postaci. Za pokonanie przeciwników przyznawane są specjalne punkty, które można wydać w sklepie umiejętności. Gracz zamienia punkty na zwiększenie paska życia lub na nowe ciosy. Wszystkie kombosy wyglądają nietuzinkowo. Zazwyczaj kończą się spektakularnym wbiciem katany w brzuch lub ucięciem kończyny, czy głowy wroga.

Oprawa zwala z nóg niczym ucięcie kończyn kataną

Grafika dzieła Mad Finger Games jest wyjątkowa. Dwuwymiarowe plansze wyglądają jak ręcznie rysowany komiks, do tego dołożono świetne modele postaci w 3D wpisujące się w klimat plansz. Animacje są perfekcyjne, w szczególności podczas walki samurajskim mieczem. Grzechem byłoby nie wspomnieć o oprawie dźwiękowej, która jest po prostu genialna. Począwszy od klimatycznych, japońskich motywów muzycznych, poprzez świetne dźwięki w menu, aż po okrzyki bojowe naszego bohatera. Możemy usłyszeć dosłownie każde cięcie miecza i jęki masakrowanych wrogów.

Podsumowując Samurai II: Vengeance świetna gra i śmiem twierdzić, że jedna z najlepszych znajdujących w Android Markecie. Grając czujemy się jakbyśmy byli  pośrodku konfliktu w feudalnej Japonii. Te wszystkie doznana mamy zagwarantowane na co najmniej kilka godzin. Gra do kupienia za niecałe 9 zł.

Ocena: 6-/6

+ Świetna grafika

+ Doskonały soundtrack

+ Ciekawa fabuła

+ Dużo krwi

qrcode-app

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*