Samsung Galaxy S I9000 – pełne odblokowanie

samsung galaxy sSamsung Galaxy S i9000 to nadal dość popularny telefon tego producenta. Może i ludzie czasem narzekają na ogólne wykonanie tego modelu, ale przede wszystkim wielkim problemem jest to, iż z czasem SGS (skrót od nazwy tego modelu) potrafi strasznie zwolnić. Telefon staje się jakby zamulony i już nie czuć tej płynności, co zaraz po rozpakowaniu. Wobec takiej sytuacji nie mogę siedzieć z założonymi rękoma i nie pomóc Wam, użytkownicy tego telefonu (czy tam smartfona, jak kto woli). Pokażę jak odblokować telefon, a przy okazji zobaczycie jak zdjąć simlocka.

Aby cokolwiek zdziałać potrzebujemy: SDK (profilaktycznie), NET Framework 3.5 oraz 4.0, sterowniki Samsunga (podałem link do 32 bitowych systemów, jeśli potrzebujecie do 64-bitowych, dajcie znać) oraz program Odin v3. Gdy już mamy to wszystko bierzemy się do roboty.

Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność i nie biorę odpowiedzialności za popełnione błędy!

 • Root

Na samym początku wypadałoby sprawdzić jaką wersję systemu mamy. Należy wejść kolejno: Ustawienia -> Informacje o systemie i tam znaleźć jaką mamy bazę systemu. Najbardziej będą nas interesować ostatnie 3 lub 5 literek.

I sposób.

Pobieramy plik odpowiedni dla naszego systemu.

Mam nadzieję, że po literkach doszliście, który plik jest dla Was. Jeśli nie ma tutaj takiego, jaki potrzebujecie, zajrzyjcie tutaj.

Teraz włączamy program Odin v3.

odin

Nie bójcie się tego programu. Prawdą jest, że można łatwo nim uceglić telefon, ale jeśli będziecie się trzymać instrukcji nic się nie stanie.

Rozpakowujemy plik, który pobraliśmy. Jest on o rozszerzeniu .tar.

 • Klikamy w PDA i wybieramy właśnie ten plik.
 • Włączamy w telefonie Tryb Download: wyjmujemy na chwilkę baterię i włączamy telefon kombinacją przycisków – VOLUME DOWN + HOME + POWER (troszkę problematyczne jest wcisnąć 3 przyciski, ale jak się postaracie to wyjdzie). Na ekranie pojawi się taki trójkąt ostrzegawczy
 • Podłączamy telefon do USB
 • Odznaczamy w programie Repartition (bardzo ważne!)
 • Klikamy START

Czekamy chwilkę, telefon się zrestartuje i takim oto sposobem powinniśmy mieć zrootowany telefon, wraz z wgranym Recovery. Aby sprawdzić czy Recovery działa właczamy telefon kombinacją VOLUME UP + HOME + POWER

II sposób

Ten sposób jest bardziej skuteczny, ponieważ I sposobem niekoniecznie może poprawnie działać Recovery (potrzebujemy tam opcji install zip from sd card, może jej nie być).

Postępujemy tak samo jak wyżej tylko pobieramy ten plik: speedmod-kernel-k13c-500hz.tar lub stąd (pliki w załączniku, w pierwszym poście).

Następnie wchodzimy do Recovery i kolejno wybieramy:

 • advanced Speedmod/Voodo ULK features
 • ROOT / Install Superuser
 • Simple: install Busybox+su
 • Rebot

I wszystko gotowe. Mamy roota oraz dobrze działające Recovery.

Zauważyć trzeba, iż Recovery instaluje się w pamięci masowej, nie na karcie SD, więc w przypadku sformatowania karty SD, wszystko będzie działać poprawnie.

 

 • Simlock

Nie każdemu jest to potrzebne, a jako iż nie traci się gwarancji, pokażę najprostszą metodę. Aczkolwiek jeśli byście się bali mimo to oddać go do serwisu, będziecie mogli przywrócić simlocka.

Pobieramy aplikację na telefon: Galaxy_S_Unlock, po wypakowaniu mamy plik .apk, więc instalujemy go w telefonie.

galaxy s unlock

 • Włączmy aplikację w telefonie
 • Wybieramy Step1, który wykona backua naszego folderu /efs (gdzie znajduje się simlock)
 • W zależności z jaką wersją systemu kupiliśmy telefon tapiemy Step2
 • Ekran wyłączy się i telefon się zrestartuje
 • Po restarcie wybieramy Step3

To wszystko, teraz możemy się cieszyć zdjętym simlockiem i zaoszczędzonymi paroma groszami.Jeśli nadal karta sim z innej sieci nie chciałaby działać należy wykonać restart telefonu lub wykonać czynności jeszcze raz.

Simlocka przywrócimy opcją Restore saved EFS Folder.

W tej chwili telefon jest w pełni odblokowany, możemy zmieniać romy, kernele, wykonywać różne modyfikacje, a co najważniejsze nie blokuje nas simlock na jakąś sieć.

qrcode-app 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (5 głosów, średnia: 4,40 z 5)
Loading...

2 Responses to Samsung Galaxy S I9000 – pełne odblokowanie

 1. JA pisze:

  pewnie nikt tego nie zobaczy ale coz. sposob II krok 3 w recovery jak naciskamy aby zainstalowalo busy box to wraca mnie do drugiego kroku i naciskam aby zainstalowalo root itd znowu jestem w 3 kroku i wraca mnie znow do 2 a na konsoli pokazuje ze ten root sie zainstalowal

 2. Łukasz pisze:

  No fajnie krok po kroku wytłumaczone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
titanium backup
Jak zrobić kopię aplikacji? – Titanium backup

Na wstępie muszę zaznaczyć, iż ta aplikacja ma strasznie dużo możliwości. Opiszę Wam jak zapisywać kopie aplikacji wraz z danymi,...

Zamknij