Rozkład PKP – lepszy niż na dworcu

Program ten pobrałem z Marketu już dawno. Był mi potrzebny, bo moje córki codziennie podróżowały na trasie  Warszawa- Łódź. W trakcie użytkowania okazało się,  że program pokazuje pociągi, których nie ma w rozkładzie wywieszonym na dworcu, a jeżdżą! Nie bardzo mogłem w to uwierzyć, co by nie mówić na PKP, to takie coś nie powinno mieć miejsca. A jednak, sam sprawdziłem to na własnej skórze.

Jechałem kiedyś do Katowic, a tam w związku z remontem dworca nikt nic nie wie. Według informacji wywieszonej na peronie mój pociąg miał odjechać o 16:15, coś mnie podkusiło i odpaliłem program w telefonie, a tam odjazd o 16:05!!!  Chyba nie muszę wam potwierdzać, że odjechałem o 16:05. Nie wiem skąd ten program pobiera dane, z jakich serwerów, ale jest genialny. Oczywiście potrzebuje połączenia z internetem, ale wedle zapewnień autora pobiera bardzo mało danych.

Program możemy używać na różne sposoby. Szukanie połączeń to pierwsza forma korzystania z aplikacji. Obok pola wyboru stacji początkowej mamy przycisk lokalizacji, fajna sprawa bo od razu wpisuje nam najbliższą stację. Istnieje możliwość wyboru połączeń oraz rodzajów pociągów jakimi chcemy podróżować. Oczywiście możemy też ustawić datę i godzinę odjazdu.

Drugi sposób korzystania to wyświetlanie rozkładu jazdy z danej stacji. To wtedy, gdy chcemy gdzieś jechać, ale nie bardzo wiemy dokąd.

Wpisujemy stację, ustawiamy, godzinę i datę, wybieramy odjazdy lub przyjazdy, rodzaje pociągów i klikamy ok.

Pojawia się lista ze wszystkimi pociągami.

Aplikacja jest bardzo prosta i przyjazna. Obsługa jest intuicyjna. Co najważniejsze godna zaufania  w 100%. No i darmowa.

Jej autorem jest Krzysztof Tyszecki i za pośrednictwem tej recenzji dziękuję mu bardzo za ten program !

Ocena : 6/6

qrcode-app 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

One Response to Rozkład PKP – lepszy niż na dworcu

  1. Wojtek pisze:

    Fajny program i dobry opis ! polecam także program dla rozkładów MPK (Transportoid)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
splashscreen
SplashScreen i Boot Animacja – dogłębna personalizacja Androida

Mając S-OOFF, Root i odpowiedni zasób wiedzy/odpowiednie narzędzia użytkownik dostaje ogromne pole do popisu. Dużo zależy od naszych zdolności i...

Zamknij