Roboto, czyli bardzo dobra platformówka na Androida

Wcześniej pisaliśmy o bardzo ciekawej grze They need to be fed, która była dość podobna do opisywanej przeze mnie teraz. Gry platformowe mają to do siebie, że są bardzo często, jednocześnie grami zręcznościowymi i tak jest również w tym przypadku.

Roboto to ciekawa i dopracowana gra. Nie mam jej nic do zarzucenia. Na moim HTC Desire HD działa wyśmienicie, bez żadnych zawieszek, czy spowolnień.

Po włączeniu gry widać dość przyjazne menu. Znajdziemy tu podstawowe opcje, których nie będę opisywał. Pokaże tylko screenshoota:

Myślę, że wszystko jest jasne. Warto jedynie zwrócić uwagę, iż jest opcja klawiszy kierunkowych, bądź takiego joysticka, który pojawia się po dotknięciu ekranu podczas rozrywki i wtedy przesuwamy palcem w lewo lub w prawo, w zależności od kierunku poruszania się robocika. Ze swojej strony polecam klawisze kierunkowe, ponieważ są one wygodniejsze.

Jeśli chodzi o fabułę, to dowiecie się wszystkiego z załączonego filmiku na końcu tego wpisu, więc omijam tą kwestię. Teraz rozgrywka.

Ta jest dość przyjemna, ale wymaga zręczności (oczywiste w tego typu grach). Kierujemy naszym robocikiem, który leci na odrzutowej desce (nie idzie, ale leci, więc trzeba brać poprawkę na hamowanie). Mamy przechodzić kolejne levele (czyli plansze) pełne niebezpieczeństw, zbierając przy tym koła zębate oraz kulki energii. Energia jest nam bardzo potrzebna do wykonywania skoków, różnych tricków lub zestrzeliwania wrogów. Pasek w lewym, górnym rogu informuje o jej ilości, a na planszy jest pod postacią takich niebieskich kuleczek. Co do wrogów, są dość zróżnicowani, w zależności od levela, może to być np. robocik-policjant, czy robocik-śmietniczek przeszkadzający w przejściu dalej. Do dyspozycji są też przyspieszacze, laserowe liny, zmieniacz grawitacji i wiele innych ciekawych rozwiązań.

Pozostała jeszcze oprawa audio. Ta jest dynamiczna, słychać gitary i czasem może wydawać się, że słuchamy nawet niezłego rocka (a może i przesadzam, nie wiem), co może umilać granie. Trzeba wziąć pod uwagę, że jak się gra długo to trochę może to nudzić.

Gra sama w sobie nie jest nudna, a raczej wciągająca, co powoduje, iż warto zapłacić te kilkanaście złotych by w nią zagrać. Jedynym mankamentem jest długa instalacja oraz zajęcie ok. 40mb pamięci wewnętrznej.

Filmik z gry na koniec:

Ocena: 5/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*