Reversi


Przedstawiając tą grę posłużę się notatkami zaczerpniętymi z internetu, najlepiej oddadzą na czym polega ta gra, jeśli jeszcze nie wiecie.

Reversi (również Othello) – gra planszowa dla dwóch osób, rozgrywana na planszy o wymiarach 8 na 8 pól (jak w szachach i warcabach) przy pomocy 64 białych i czarnych pionów. Należy do gier strategicznych, które charakteryzują się szybkimi zmianami sytuacji i wyników. Gra wymaga myślenia perspektywicznego. Jest znana od końca XVIII wieku.

Jak wygląda rozgrywka?

Wszystko rozpoczyna się od stanu, w którym na planszy są już ustawione cztery piony. Są to dwa piony czarne i dwa białe. Pierwszy ruch wykonuje rozgrywający piony czarne. Piony przeciwnika zdobywa się, otaczając je w jednej linii. Zdobyte piony zmieniają kolor i przynależność. Na przykład jeśli gracz rozgrywający piony czarne spostrzeże linię pionów białych, na której jednym końcu stoi pion czarny, może dostawić swój pion także na drugim końcu linii. Wszystkie otoczone białe piony zmienią kolor na czarny (dotyczy to wszystkich linii prostych: poziomych, pionowych i ukośnych). Jedyne dozwolone ruchy polegają na otaczaniu i zdobywaniu pionów przeciwnika. W każdym ruchu należy zdobyć co najmniej jeden pion przeciwnika. Jeśli gracz nie może wykonać żadnego dozwolonego ruchu, traci kolejkę i wykonuje go drugi gracz.

Wydaje się to dość trudne, ale gra sama w sobie nie jest taka. Posiada system podpowiedzi, które pomogą zrozumieć lepiej na czym polega.

Gra oferuje 10 poziomów trudności przeciwko ‚komputerowi’, to jest algorytmowi.

Gra pozwala także na tryb dwuosobowy, co jest dodatkową rozrywką, gdy spotkamy się ze znajomymi.

Grafika w grze prezentuje się ładnie, jest prosto, a zarazem czytelnie. Ścieżki dźwiękowej nie ma, ale jest ona zupełnie niepotrzebna, ponieważ rozpraszałaby zawodników. Dostajemy w zamian dźwięki przy stawianiu pionków.

Lista opcji jest krótka, ale treściwa.

Podsumowując Reversi to doskonały zabijacz czasu, dzięki któremu możemy także spędzić czas ze znajomymi.

Ocena: 5/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
gstrings, stroik gitarowy na telefon
gStrings Free, czyli jak mieć darmowy stroik gitarowy

Gitarzystów na świecie jest bardzo, bardzo dużo. Jedni są lepsi, drudzy gorsi, aczkolwiek wszyscy muszą grać na odpowiednio nastrojonym sprzęcie....

Zamknij