Read it Later, przeglądaj strony offline

Ile to razy nie mamy dostępu do internetu, czy to przez Wi-Fi, czy pakiet od operatora, a nie mieliśmy czasu by doczytać jakiś czadowy artykuł? Niestety wiele razy się tak zdarza. Jadę autobusem, a mi się przypomina, że miałem coś doczytać, czy np. douczyć się w drodze.. Panika, bo nie mam w zasięgu internetu.

Można ten problem rozwiązać w niedrogi (lub darmowy) sposób. Read it Later – czyli ‚Przeczytaj to później’, jak już nazwa aplikacji wskazuje można domyślić się do czego ma służyć.

Read it Later to nieskomplikowana aplikacja, pozwalająca zapisywać strony internetowe do swojej pamięci, a potem pozwala na przeczytanie/doczytanie artykułu w trybie offline. Brzmi genialnie prawda?

Najpierw jak w ogóle dodawać strony do aplikacji. Nic bardziej prostego, wybieramy Udostępnij stronę, a następnie z listy Add to Read it Later i już mamy zapisaną stronę.

Samo okno aplikacji wygląda bardzo ładnie, jest czytelnie i prosto, czyli tak jak powinno być.

Mamy Reading List, czyli zapisane strony, Current Reading – ostatnio czytane  oraz Read Archive, czyli możliwość poczytania archiwum. Poniżej opcja dodawania strony (Add), opcje aplikacji (Options) oraz pomoc.

Po wejściu w Reading List, ukazuje się lista zapisanych stron, czy też artykułów ze stron. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i możemy zapisać co tylko chcemy. Aczkolwiek aplikacja nie zapisze całych for internetowych.

Wszystkie teksty są czytelne i nie ma najmniejszych problemów z powiększaniem czy nawigacją zapisanej treści.

Ptaszek z lewej to oznaczenie, że przeczytaliśmy daną treść (uwaga artykuł/strona zostaje usunięty z listy), przełącznik na środku to opcja widoku tekstu, a znaczek z prawej to dodatkowe opcje udostępniania.

Opcje:

To nic szczególnego, logowanie/wylogowanie z naszego konta oraz opcja automatycznego decydowania przez aplikację jaki jest najlepszy widok strony do pobrania.

Więcej opcji:

Tu także nie ma za wiele, ot możliwość usunięcia wszystkich pobranych stron, ustawienie zapisu na kartę SD, synchronizacja aplikacji, pobieranie tylko przez Wi-Fi, co pozwoli zaoszczędzić pakiet, jeśli go mamy, pobieranie obrazków i kilka innych.

Read it Later wprowadza w nasze życie wygodę, a wszystko to dzięki prostemu zapisaniu strony do pamięci, przez co możemy czytać nasze ulubione strony/artykuły w miejscach gdzie chcemy, bez użycia nawet 1kb przesyłu danych.

Ocena: 5+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*