RAMDroid – sprawdź swoją pamięć

Dzisiaj pokaże prosty widget na pulpit. Będzie on służył wyświetlaniu wolnej pamięci ram w naszych telefonach z Androidem na pokładzie. Ram to pamięć operacyjna, z której telefon korzysta na bieżąco. To tutaj np. są ładowane aplikacje. No ale nie będę sypał tutaj terminami, bo jest ich mnóstwo dostępnych w internecie. Przejdę do rzeczy.

Jak widać widżet prezentuje się całkiem ładnie i jest w postaci takiej kostki pamięci ram. Jest rozmiaru 1×1, więc nie zajmuje dużo miejsca na pulpicie i z powodzeniem można go stosować.

Jako iż widżet nie ma za dużo opcji nie będę się rozwlekał i opiszę je po kolei. Opcje są dostępne po tapnięciu lewego, dolnego rogu widżeta (na ten klucz).

Mamy 3 opcje: Update Method (metoda odświeżania widżeta), Update Frequency (częstotliwość odświeżania) oraz Raise Statusbar Notification (pokazywanie informacji na pasku statusu).

Update Frequency nie polecam ustawiać na 0 (najczęstsza aktualizacja), ponieważ wtedy rośnie zużycie baterii. Widżet jest odświeżany co prawda na bieżąco, ale powoduje wzmożoną pracę procesora naszego urządzenia.

Update Method dzieli się na 3 metody: Tap – widżet aktualizowany po dotknięciu go, Toggle – włączanie ciągłej aktualizacji po tapnięciu, Continous – ciągłe odświeżanie widżetu.

Ogółem widżet prezentuje się naprawdę fajnie. Można mieć pod ręką ilość używanej pamięci ram, a przez to kontrolować np. w słabszych urządzeniach, czy nie trzeba przeczyścić ramu menadżerem zadań.

Ocena: 5+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
age of zombies
Age of Zombies – Braaaaaaains

Eksterminacja zombie, jeśli tylko umiejętnie zrobiona, sprzeda grę na każdej platformie, konsoli, PC czy nawet telefonie. Age of Zombies, gra...

Zamknij