Pig Rush – crazy świnka

Pig Rush – brzmi śmiesznie , prawda? Owszem, jest to zabawna gra dla całej rodziny, jeśli tylko posiadają telefon z systemem Android. Gra jest szaloną przygodą małej świnki, która pokonując  przepaście i różne przeszkody dąży do… no nie bardzo wiadomo dokąd. Ta gra nigdy się nie kończy, ale ma wiele plansz, które zmieniają się w czasie skakania. Jednak by się zmieniły trzeba się naprawdę wiele naskakać. 

W menu jak widać nie ma nic niezwykłego. Jedynie możemy zmieniać plansze i włączyć/wyłączyć muzykę. Skoro już wspomniałam o muzyce jest świetna. Do każdej planszy dobra jest taka by pasowała do otoczenia. Np w Bożonarodzeniowej leci muzyka Jingle Bells, do planszy zwykłej jest muzyka niczym z Westernu, a do świnki z Halloween dobrano strrrraszny dźwięk.

Ogólnie istnieje wiele plansz.Zwykła świnka, straszna świnka, reniferek, misio, świnka Pixel, Ninja świnka, świnka Faraon to odmiany naszej prosiaczej bohaterki. Naprawdę wiele wysiłku należy włożyć by odblokować kolejne poziomy. Na kłódeczkach macie napisane ile punktów musi zdobyć wasz prosiaczek by móc zmienić wygląd. Jeśli masz facebook’a to możesz pochwalić się znajomym swoim wynikiem i go udostępnić.

Jeśli tapniemy u dołu ekranu świnka skoczy nam nisko, jeśli wyżej to będzie skakać wysoko, a jak dwa razy to wyskoczy niczym wystrzelona z procy.

W grze mamy różne pomoce. Np. skrzydełka . Możemy dzięki nim możemy latać na dużo odległości jeśli tapniemy dwa razy i przytrzymamy palec. Jednak jest to metoda bardzo niebezpieczna, ponieważ nigdy nie wiemy gdzie prosiaczek wyląduje. Często kończy się to wpadnięciem w dziurę i przegraną. Jednak gdy mając skrzydełka tapniemy tylko raz lub dwa puszczając palec świnka poleci Nam wysoko, ale będziemy mieli kontrole nad nią i będziemy mogli sprawniej wybrać miejsce jej upadku.

Istnieje również czapeczka dla świnki, która pomaga przeżyć jej wpadnięcie w ogień, który pojawia się gdy już trochę poskaczemy. Świnka z czapeczką może tylko raz sparzyć się w ogniu potem tracimy czapeczkę i następne nieumyślne spowodowanie poparzenie świnki będzie karane przegraną. Czapeczka nie chroni nas przed spadnięciem w przepaść!

Możemy stać się też dużą świnką i nasz prosiaczek będzie miał mniej problemów z przeskakiwaniem i omijaniem przeszkód. Nasz duży bohater przysłania Nam wtedy sporą część ekranu jednak nie sprawia to kłopotów ze sterowaniem.

Grafika jak widzicie jest prosta , ładna i mila dla oka. Gra bardzo wciąga, przez co nie da się od niej szybko oderwać.

 Ocena: 5+/6

qrcode-app 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
stellar escape
Stellar Escape

Stellar Escape produkcji Orange Agenda jest grą zręcznościową stworzoną na smartfony z systemem Android. Gra jest banalna jeśli chodzi o...

Zamknij