Overkill

overkill

Strzelanki, strzelanki, strzelanki. Każdy mężczyzna lubi czasem pograć w takie gierki. No dobrze, kobiety czasem też. Jako, iż pozycji tego typu tutaj jeszcze nie było postanowiłem przedstawić coś fajnego. Nie jest to może czysty FPS, a raczej mało ma z nim wspólnego, ale coś tam ma i zakwalifikujmy go do strzelanek-zręcznościówek, z naciskiem na zręcznościowy cel rozgrywki.

overkill

Więc po kolei. Włączamy Overkill’a. Ukazuje się ładne menu z poziomu którego mamy dostęp do swoich statystyk, osiągnięć, wskazówek dotyczących gry, opcji, tablicy z globalnymi wynikami i oczywiście PLAY. Wybierzmy PLAY, nie ma co czekać, chcemy zagrać.

overkill

Ukazuje się ekranik z wyborem broni. Jak wiadomo nie od razu Kolumb Amerykę odkrył, więc na początku nie będziemy posiadać arsenału, aczkolwiek początkowa broń będzie odpowiednia na start. Kilka leveli zagramy bez przeszkód.

Bronie można ulepszać, czemu nie? Jeśli uzbieramy sporo kasy (za każdego zabitego przeciwnika dostajemy $) możemy dokupić np. tłumik, celownik, czy większy magazynek.

overkill

Broń wybrana. Gotowi? Cel – pal! Trafiamy na mapkę, gdzie każdy chce nas zlikwidować – trochę smutne, ale jako iż jesteśmy super komandosami poradzimy sobie. Posuwając palcem po ekranie celujemy, a przycisk do strzału znajduje się w prawym dolnym rogu. Proste? Niekoniecznie. Na początku levele są łatwe, ale potem trudność rośnie i możemy się troszkę denerwować.

overkill

Takie jest nasze zadanie – zlikwidować przeciwników, aby samemu przeżyć. Dodatkowo czasem dostaniemy jakiś granat, albo paczkę ratunkową (czerwona), w którą strzelając uleczamy się lub możemy przywołać samolot, który zbombarduje całą mapkę (niebieska paczka).

Ogółem gierka może być odebrana pozytywnie albo znudzić się po paru minutach gry. Aczkolwiek polecam dla zabicia czasu, potrenowania zręczności i nerwów. Całość w niezłej oprawie audiowizualnej.

Ocena: 4+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*