Optimize toolbox – szwajcarski scyzoryk dla androida

Dzisiaj postanowiłem opisać Wam bardzo fajne i przydatne narzędzie systemowe a raczej zbiór narzędzi systemowych. Optimize ToolBox jest zbiorem wielu funkcji podzielonych na 9 sekcji.

           Ekran główny

Najlepiej będzie jak opiszę wszystkie te sekcje po kolei:

 1. SYSTEM SCAN – tu mamy opcję optymalizacji 4 elemntów; zainstalowanych aplikacji, uruchomionych aplikacji, aplikacji uruchamianych automatycznie, cache.  Dodatkowo mamy tutaj 4 wykresy kołowe, które mówią nam o użyciu CPU, RAM, ROM, i SD.  Klikając na wykres CPU i RAM mamy popup ze szczegółowymi danymi.

  system scan

  Użycie RAMu

  Użycie CPU

 2. APP MANAGER – sekcja w której jest tzw.  APP DRAWER z możliwością tworzenia katalogów i segregowaniem aplikacji w nich. Jest jeszcze zakładka gdzie są wyszczególnione aplikacje zainstalowane na karcie SD i w pamięci telefonu – z poziomu tej zakładki można przenieść aplikacje z karty SD do pamięci telefonu i odwrotnie.

  Desktop folder

 3. STARTUP MANAGER– tu widzimy wszystkie aplikacje, które uruchamiają się automatycznie przy starcie systemu – możemy je wyłączyć i skrócić czas uruchamiania systemu.

 4. UN/INSTALL – sama nazwa mówi wszystko – możemy tu odinstalować aplikacje, ale też zainstalować pliki APK które mamy na karcie SD. Tu mamy też zakładkę nazwaną CONSTRICTER: za pomocą tego narzędzia możemy odinstalować nawet procesy systemowe (nie polecam zabawy w tej zakładce osobom nie doświadczonym).

 5. PROGRAM MANAGER– Tu możemy zobaczyc aplikacje które są w danej chwili uruchomione i “zabić” te które naszym zdaniem nie są potrzebne. Druga zakładka umożliwia nam podgląd uruchomionych usług (które tez możemy wyłączyć).

 6. CACHE CLEAN – tutaj widzimy ile cache’u dane aplikacje rezerwują sobie – możemy wszystko oczywiście wyczyścić. Jedna z zakładek wyświetla wiadomości sms (możemy je usunąć). DEEP CLEAN – tu też czyścimy cache, ale aplikacji, które są bardziej z systemem zintegrowane.

  delete message

 7. FILE EXPLORER –jest tu standardowy menedżer plików – bez żadnych specjalnych bajerów.

 8. POWER SAVING – Tu mamy POWER MONITOR– pokazuje podstawowe informacje o baterii. POWER OPTIMIZER – krótko mówiąc jest to zakładka z przełącznikami np. WiFi, BT, AUTO SYNC itp.Power monitor

 9. QUICK PROFILES – QUICK SETTINGS – tutaj mamy dostęp do opcji systemowych takich jak: Ustawienia sieci, dźwięku, zabezpieczeń, języka i klawiatury. DESKTOP SETTINGS– tu niestety są chińskie krzaczki, ale wygląda na to że można tu skonfigurować widget zarządzający ustawieniami sieciWiFi, BT itp.Ustawienia dźwięku

Na koniec chciałbym dodać że niestety kilka rzeczy nie jest przetłumaczonych na angielski i są krzaki, ale mimo wszystko jest to bardzo potężne narzędzie, ciągle rozwijane i tłumaczone na bieżąco.

Jedna rada: jak ściągniecie tą aplikację to może Wam się pokazać popup z możliwością aktualizacji do nowszej wersji – zatwierdzcie update i później kliknijcie górną część popupu (ten popup jest po chińsku).

Ocena 5/6 – gdyby było przetłumaczone to dostałoby 6/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
sms backup & restore
Jak zrobić kopię smsów? Sms Backup & Restore

Czasami zdarza się, iż mamy zapisane setki, ba tysiące smsów w swoim smartfonie. Wobec takich ilości (przypominam Android zapisuje smsy...

Zamknij