Oficjalne Gadu-Gadu na Androida

Niedawno pisałem o innym komunikatorze obsługującym sieć Gadu-Gadu, mianowicie vCommunicator. Dzisiaj przyszła pora na oficjalną aplikację od producenta. Opiszę jak to wszystko wygląda i jak funkcjonuje, a Wam zostawię do oceny, który komunikator jest lepszy.

Gadu-Gadu każdy zna, masa ludzi posługuje się nim do wysyłania wiadomości tekstowych, czy rzadziej różnych plików. Jest to program dość stabilny, bez jakiś większych wad, aczkolwiek jeśli chodzi o wersję na pc preferuję wersję 8, wyższe wersje mają zbyt dużo zbędnych dodatków i brak wyświetlania tła skinów na liście kontaktów.

Jeśli chodzi o androidową wersję nie ma takich bajerów jak chociażby zmiana tła. Jest prosto i dość funkcjonalnie.


Tak wygląda okienko aplikacji po zalogowaniu. Możliwa jest obsługa kilku profili.

Oczywiście wygląd można dowolnie zmodyfikować wchodząc do opcji.

Tutaj szału nie ma. Można sobie ustawić wyświetlanie emotikonów (wszystkie nie są obsługiwane), pełnych opisów lub avatarów. To tyle jeśli chodzi o opcje wizualizacji listy. Dodatkowo ustawić można dźwięk powiadomienia, wibracje albo świecenie diody led w przypadku otrzymaniu nowej wiadomości przy zamkniętym okienku. Istnieje też opcja Autostart, której nie polecam, ponieważ aplikacja będzie się uruchamiać przy włączaniu telefonu, co bardzo mnie irytowało.

Bardzo ważną funkcją jest także wyświetlanie archiwum. Znajdziemy je tapiąc na kropeczki, na samej górze, w prawym rogu.

Wszystko jest ułożone według rozmówcy (nie mam aktualnie archiwum, więc nie wrzucam screenshoota).

To są najważniejsze funkcje tej aplikacji. Jest możliwe również wysyłanie plików (nie polecam przesyłać tych większych). Oczywiście, tak jak w wersji na pc, gdy jest się niewidocznym ta opcja nie działa.

Minusem okazuje się być brak możliwości prowadzenia rozmów konferencyjnych, a więc nie porozmawiamy z wieloma znajomymi na raz.

Aplikacja jest bardzo stabilna i podczas użytkowania do tej pory nie zdarzyło mi się, aby rozmówca nie dostał jakiejś wiadomości (chociaż czasem jest małe opóźnienie) lub żeby aplikacja się np. wyłączyła lub zawiesiła.

Ocena: 5+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

One Response to Oficjalne Gadu-Gadu na Androida

  1. Kamilusopagus pisze:

    Fajna recka – ja już przeskoczyłem na Gtalk w telefonie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
alchemy
Alchemy – zbuduj świat!

Czy interesowało Was kiedyś jak powstał świat? Dla wierzących będzie oczywiste, że przecież Bóg stworzył i takie tam. Ale gdyby...

Zamknij