Note 3 powrót do KitKat z Lollipop

Note3-0849

Ostatnio Samsung wypuścił aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Jedni są zadowoleni, a inni jednak nie – ja należę do tej drugiej grupy – problemy ze wznawianiem połączenia bluetooth oraz WiFi stały się bardzo uciążliwe. Może kolejna łątka coś zmieni – zobaczymy.

W związku z tym przedstawiam instrukcję jak powrócić do poprzedniej wersji systemu (tzw. Downgrade) nie tracąc gwarancji oraz nie nabijając flagi knox 0x0. Całość przetestowane na wersji z czystym softem XEO.

Wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność!

Przygotowanie:
1. Pobrać odpowiedni rom – dokładnie taki jaki był wcześniej zainstalowany przed aktualizacją. Dla XEO: N9005XXUGNG1
2. Samsung Kies
3. Odin

Zaczynamy!

Rozpakuj archiwum z pobranym romem na Twój telefon. Proponuję utworzyć nowy folder na pulpicie i tam rozpakuj wszystkie pliki.

Zainstaluj na komputerze oprogramowanie Samsung Kies. Podłącz telefon i pozwól żeby wszystkie niezbędne sterowniki zostały pobrane i zainstalowane. Następnie odłącz telefon i wyłącz automatyczne uruchamianie się oprogramowania przy starcie systemu. Wyłącz całkowicie Kies i ubij wszystkie uruchomione jego procesy w menadżerze zadań systemu Windows.

Uruchom program Odin. Pojawi się ekran jak poniżej.

odin 3.09Kliknij AP lub w starszej wersji PDA i wybierz plik z końcówką .tar z folderu gdzie został wypakowany rom.

Ustaw wszystko jak na obrazku poniżej – zaznaczone tylko Auto Reboot i F.Reset Time.

odin 3.09 2Wprowadź telefon w tryb download mode.
Wyłącz telefon. Odczekaj chwilę. Ponownie go uruchom wciskając jednocześnie: volume down + home + power. Pojawi się poniższy komunikat na wyświetlaczu telefonu.

download mode note 3Potwierdź przyciskiem volume up.

knox 0x0Pojawi się ekran podobny do tego wyżej.

Podłącz telefon przez usb do komputera. W programie Odin, w lewym górnym rogu pojawi się informacja pod którym portem com Twojego komputera jest podłączony Note 3.

Wcześniej został załadowany plik z romem. Pozostaje tylko potwierdzić całą operację klikając przycisk Start. Cała operacja może potrwać do kilku minut. Jeśli wszystko pójdzie ok pojawi się komunikat success oraz telefon się zrestartuje.

Został wgrany nowy soft na aktualizację do nowszego zatem telefon może zapętlić się na ekranie z animacją Samsung. To nic strasznego i Twój telefon nie został uszkodzony! Wyjmij baterię i uruchom tryb recovery włączając telefon przyciskami: volume up + home + power.

Galaxy-Note-3-Recovery-Mode-2-600x337Używając przycisków głośności wybierz opcję wipe data/factory reset i zatwierdź przyciskiem power. Następnie powtórz czynność dla wipe cache partition.
Wybierz reboot system now. Po tej operacji telefon uruchomi się z systemem 4.4.2 Android Kit Kat. Przeprowadź konfigurację. Jeśli pojawia się komunikat o możliwości aktualizacji systemu zignoruj go lub wyłącz: Ustawienia -> Ogólne -> Informacje o urządzeniu -> Aktualizacja oprogramowania -> odznacz Autom. aktualizacja.

Tym sposobem można również przeprowadzić aktualizację. Wystarczy znaleźć odpowiedni rom z systemem 5.0 Lollipop.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (4 głosów, średnia: 4,75 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Android Lollipop Wallpapers

Dzisiaj nietypowy wpis. Udostępniam dla wszystkich tapety z najnowszego Androida 5.0 Lollipop. Android Lollipop Wallpapers  

Zamknij