Need for Speed Hot Pursuit

need for speed hot pursuit

Mniej więcej rok temu Need for Speed Hot Pursuit pojawił się w App Store. Następnie dzieło EA mogli testować użytkownicy Xperii Play. W końcu od kilku dni gra dostępna jest również w Android Markecie. Jesteście gotowi na potężną dawkę adrenaliny? Zaczynamy!

Grywalność ponad wszystko.

Podobnie jak w  pełnoprawnej wersji na konsole i pc, tak i tu mamy dwie kariery – policjanta i kierowcy. W każdej z nich dostępnych jest po kilka trybów rozgrywki.  Będąc stróżem prawa staramy się wykręcić jak najlepsze czasy w trybie Rapid Response, łapać na czas uciekinierów w Interceptor, czy zniszczyć jak najwięcej ich pojazdów w Tough Justice przed upływem cennych sekund. Z kolei w karierze kierowcy mamy do dyspozycji tytułowy Hot Pursuit, czyli ucieczkę przed policjantami, Eliminator  (ostatni pojazd na danym okrążeniu odpada z wyścigu) i Speed Trap  (gromadzimy jak najwięcej punktów przejeżdżając przez fotoradary). Tryby rozgrywki trzeba zaliczyć jako wielką zaletę gry – są zróżnicowane, ciekawe i co najważniejsze nie pozwalają nam się nudzić. Grając w GT Racing: Motor Academy chciałem jak najszybciej dojechać do mety, a po paru takich wyścigach miałem dosyć grania na parę dni. Tu nie uświadczymy takich sytuacji, cały czas coś się dzieje, a rozgrywka nie jest wtórna. Właśnie na coś takiego czekałem!

need for speed hot pursuit

Najnowszy Need for Speed  wprowadził do rozgrywki także kilka nowości w postaci gadżetów zamontowanych w samochodach. U kierowców są to m.in. zakłócenie systemów policji czy kontrolowany wyciek oleju w sam raz by pozbyć się oponenta jadącego za nami lub wnerwiającego nas radiowozu.  Auta policyjne nie są gorsze, mamy do dyspozycji impuls EMP, którym możemy na chwilę całkowicie wyłączyć  elektronikę przestępców. Gliniarze nie zapomnieli też o kolczatkach i blokadach drogowych. W obu typach aut można korzystać także z nitro.

Nie ma róży bez kolców.

Wiec co, w tej jak się wydaje świetnej grze, jest nie tak? Grafika, powiedzmy szczerze, nie zachwyca. Modele samochodów i trasy są wykonane poprawnie i to właściwie tyle co można o nich powiedzieć. Grze brakuje szlifu, który uczyniłby z niej perełkę. Trasy zmagań są mało złożone, a powtarzające się krajobrazy nie zachwycają. Nieustannie miałem wrażenie, że poprzednia część NFS wydana na androida miała zauważalnie lepszą grafikę. Takie cofanie się jest co najmniej dziwne. Ma to jednak i swoje zalety, optymalizacja silnika jest bardzo dobra, gra zawsze działa płynnie nawet na telefonach ze średniej pułki.Totalnym rozczarowaniem jest sterowanie. Grać możemy tylko za pomocą akcelerometru. Sterowanie jest więc mniej dokładne i zmniejsza komfort gry. Nie wspomnę już o tym jak patrzyli się na mnie ludzie, gdy w zatłoczonym autobusie machałem telefonem.

need for speed hot pursuit

need for speed hot pursuit

Kilka słów na koniec.

Czy warto wydawać bagatela 23 zł na ten produkt? Każdy powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Jeśli lubisz wyścigowe gry naładowane duża dawką świetnej rozrywki,  w zabawie nie przeszkadza Ci odrobinę szpetna grafika i utrudnione sterowanie, a 23 zł za grę to dla Ciebie nie problem, śmiało wchodź do Android Marketu i przygotuj miejsce w pamięci telefonu. Gra zdecydowanie jest warta uwagi, jednak nie za obecną cenę. Warto poczekać do jakiejś promocji od EA.

Ocena: 5/6

qrcode-app 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
sd card speed booster
Jak przyspieszyć kartę pamięci? SD Card Speed Booster

Każdemu zdarza się, iż po jakimś czasie telefon (czy tam smartfon) może spowolnić. Wiadome, może to być spowodowane bardzo duża...

Zamknij