My Period Calendar i wszystko pod kontrolą

Period Calendar

Tym razem aplikacja typowo dla kobiet, chociaż może być przydatna także dla par. My Period Calendar jest dla pań, które nie lubią zapisywać w kalendarzykach, czy na kartkach dat, kiedy zaczyna lub kończy im się okres. Jest to czasem potrzebne przy badaniu ginekologicznym lub po prostu, by wiedzieć, że wszystko dobrze działa.

Period Calendar

Przy pierwszym włączeniu aplikacji ustawiamy długość cyklu oraz miesiączki, co można potem zmienić. Wybieramy swoje zwierzątko, które będzie Nas witać po otwarciu aplikacji – mamy do wyboru pieska, kotka i króliczka. Ustawiamy format daty, jednostkę temperatury i wagi.

Period Calendar 8

W ustawieniach (Appearance Setting) możemy również wybrać humory i symptomy, jakie chcemy dodawać do kalendarza oraz ustawiamy pierwszy dzień tygodnia (poniedziałek/niedziela). W zakładce Notification możemy włączyć alarm, który przypomni o zbliżającym się okresie, dniach płodnych lub owulacji. Istnieje opcja wyboru powiadomienia na dowolną ilość dni przed. Jest tam też opcja „I’m pregnant”, która zacznie nam odliczać czas do narodzin. Można również dodać nowego użytkownika lub zablokować dostęp do kalendarza hasłem. Wysłanie maila z historią cyklu oraz chwalenie się tym na facebooku to nie problem.

Period Calendar

Na stronie głównej możemy tapnąć Add Note, po czym pojawi się powyższe okienko. Zaznaczamy czy danego dnia okres się skończył/zaczął. Dodajemy notatkę odnośnie samopoczucia, jakieś nasze myśli, w sumie to co chcemy – nastrój, symptomy, tabletki, wagę, temperaturę. Niektóre z tych informacji będą zaznaczone na wykresie w zakładce Chart ze strony głównej.

Period Calendar W zakładce Calendar zobaczymy zaznaczone dni miesiączki, innym kolorem zaznaczona jest przyszła miesiączka, kwiatuszkiem oznaczone mamy dni płodne, małym jajeczkiem dzień owulacji, a serduszkiem współżycie. Jeśli weźmiemy jakąś tabletkę oznaczone to będzie małą pigułką.

Period Calendar

Jest to jedna z lepszych tego typu aplikacji, prosta w obsłudze i bardzo przydatna. Ciekawa i śmieszna grafika sprawia, że można otworzyć kalendarzyk w autobusie lub w pracy i nikt nie będzie wiedział co tak naprawdę przeglądamy.

Ocena: 6/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
[Video] Blosics Free, Jelly Band, Jelly Defense, Crazy Machines

 Blosics Free - zrzuć wszystkie elementy z platformy.  Jelly Band - żelkowa orkiestra, układamy własne melodie!  Jelly Defense - gra...

Zamknij