Microphone Block

Microphone Block to aplikacja mająca na celu blokowanie dostępu do mikrofonu niepożądanym aplikacjom i procesom. Jak twierdzi sam developer, średnio 14 aplikacji w systemie Android posiada uprawnienia umożliwiające korzystanie z mikrofonu, a aż 11 z nich ma także dostęp do internetu. Nakreśla on zagrożenie jako realne. Rzekomo każdy developer może uzyskać w ten sposób podsłuch, co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości zwłaszcza przy nowych apkach, które nie zostały jeszcze dokładnie sprawdzone i nie zostały zgłoszone.

MicrophoneInfographic

Samo działanie aplikacji jest intuicyjne. Wystarczy wcisnąć duży przycisk znajdujący się na środku ekranu i gotowe. W ustawieniach mamy m. in. informacje, ile razy aplikacja odmówiła dostępu do mikrofonu, listę aplikacji z dostępem i bez dostępu. Co ciekawe, sama sobie przyznaje ten dostęp tłumacząc się taką koniecznością do poprawnego działania (kontrola mikrofonu), co z jednej strony ma sens, ale z drugiej może sprawiać wrażenie, że sama jest tym, przed czym ma nas bronić. Antywirusy zainstalowane na telefonie nie wykrywają zagrożenia, ale wiadomo jak jest, wykrycie nowych zagrożeń chwilę trwa.

Screenshot_2013-11-19-16-55-40

Screenshot_2013-11-19-16-55-53

Screenshot_2013-11-19-16-56-04

Ocena: 6/6

 

logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

One Response to Microphone Block

  1. lorry games online pisze:

    WOW just what I was searching for. Came here by searching for mic android

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
construction city
Construction City

Construction City to typowy zręcznościowy zabijasz czasu. Za zadanie mamy przenieść przedmioty z punktu A do punktu B przy pomocy...

Zamknij