Magic Defenders – broń swojej krainy

magic defenders

Gier z gatunku defenders (czyli można rzec, broń swej bazy) jest dość dużo na rynku. Niedawno opisywaliśmy rewelacyjną grę Sentinel3. Gra, którą Wam zaprezentuję posiada troszkę inny mechanizm rozgrywki, tutaj potrzeba również odrobinę zręczności. Zostajemy magiem i musimy unicestwiać coraz to większe hordy orków i innych orkopochodnych.

magic defenders

Na początku warto zauważyć, że Magic Defenders jest połączony z platformą Feint, a więc będziecie mogli śledzić swoją pozycję wśród graczy z całego świata.

magic defenders

Najpierw opcje. Jest ich naprawdę niewiele. Wybieramy głośność muzyki, naszego maga i przeciwników oraz wyświetlanie podczas gry porad (opcja Show In-Game tips, porady występują tylko na pierwszym poziomie).

Przejdźmy teraz do rozgrywki.

magic defenders

magic defenders

Wybieramy jednego z dwóch magów: John’a lub Steve’a. Obaj mają swoje unikalne umiejętności (skille) oraz podstawowy atak (Steve używa bardziej elektrycznego ataku, John takiego hm, ognistego (?)). John: 1. pole ognia, 2. nazwijmy to strefą śmierci, taka strefowa trutka, 3. wezwanie deszczu lodowych sopli spowalniających przeciwników. Steve: 1. ognista chmura, 2. tutaj również mamy strefę śmierci, ale ta dodatkowo spowalnia, 3. wezwanie wielkiego meteorytu, który uderzając spowalnia na chwilkę przeciwników. Którego maga wybierzecie zależy od Was. Po wybraniu postaci, zaczynamy zabawię.

magic defenders

Ale co właściwie wyróżnia tą grę? Nie stawiamy tutaj wieżyczek, które automatycznie strzelają do przeciwników. Nasz mag stoi na końcu planszy, blisko miejsca, gdzie orki nie powinny się przedostać, a to my nim kierujemy. Tapiąc na ekran użyjemy zwykłego ataku, który można z czasem ulepszyć. Na dole, bliżej prawej (albo środka, jak kto woli) są 3 obrazeczki – to one odpowiadają odpowiednim skillom. Aby ich użyć należy przeciągnąć któryś z nich na planszę. Zabijając więcej wrogów wzmacniamy również skille.

Na górze ekranu wyświetla się niebieski pasek many (czyli coś co zużywamy na ataki). Pod nim jest mniejszy, żółty pasek, oznacza on osiąganie wyższego levela postaci. Gdy pasek dojdzie do końca można ulepszyć swoją postać. Czynimy to tapiąc na znaczek pauzy.

magic defenders

Ulepszać możemy 3 rzeczy: Dmg Mult – siła normalnego ataku, MP: ilość ogólna many, MP-Reg – regeneracja many/sekundę. Jaką drogę wybierzemy i co będziemy ulepszać zależy tylko i wyłącznie od stylu naszej gry.

magic defendes

Dalej już tylko pozostaje popisać się swoimi umiejętnościami i obronić krainę przed złymi orkami!

magic defenders

Rozgrywka jest bardzo przyjemna, aczkolwiek może trochę popsuć nerwy jeśli nam się nie uda wygrać lub jeśli przegramy po kilkunastu hordach. Jeśli chodzi o muzykę to można powiedzieć, że jest, najważniejsze, iż nie drażni. Całość jest zrobiona bardzo przyzwoicie i graficznie również prezentuje się całkiem nieźle. Jeśli byłoby nam mało i gra by się bardzo spodobała jest dostępna wersja HD.

Ocena: 5+/6

qrcode-app

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

2 Responses to Magic Defenders – broń swojej krainy

  1. Diamond pisze:

    A niech gracze sami troszkę odkryją.

  2. badziej pisze:

    Nie ma nic napisane o wzajemnym oddziaływaniu na siebie skilli. Np. lodowy skill johna zwiększa dmg z basic attack, ale zmniejsza dmg od ognia, a u steve’a kula ognia nakłada na przeciwników, przez których przeleci 😀 coś takiego, że wybucha przy kolejnym basic attack, który go uderzy, a użycie 2-go skilla spowolni przeciwników, to prawda, ale dodatkowo głaz uderzając spowolnionych w ten sposób przeciwników omdli ich na chwilę, dając nam czas, na rzucenie np. kuli ognia. 🙂
    Obczaj sobie te zależności i dodaj do opisu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
copter
Copter – Każdy może latać helikopterem

Kto nie pamięta tej pięknej klasycznej gry na Peceta?  Ile to czasu spędziło się trzymając i puszczając przycisk myszy? AFTD...

Zamknij