Kapsle – podwórkowa gra przeniesiona do telefonu

kapsle android

Kapsle jest to kolejna darmowa gra, którą można pobrać w Google Play. Gra sama w sobie jest pomysłowa i bardzo wciągająca. Wzorowana na prawdziwych kapslach. Posiada kilka poziomów trudności. Chodzi głównie o to, aby zrzucić wszystkie kapsle przeciwnika ze stołu.

Przy uruchomieniu gry, wybieramy sobie koszulki swoich kapsli. Kapsli dostajemy trzy sztuki, koszulki możemy mieć jakie chcemy: flagi państw, różne znaczki lub minki.

kapsle android

Po wyborze koszulek, pojawia się ekran z misjami. Jeżeli przejdziemy pomyślnie daną misję, odblokują się kolejne.

kapsle android

Każda plansza posiada swój własny poziom trudności jak i swój własny wygląd. Plansze mogą być w stylu a’la: biurko, cukierki, lalki Barbie czy nawet wojskowe. Na każdej planszy mamy do wykorzystania jedynie swoje kalspe, którymi zbijamy przeciwnika przechodząc przy tym przez tor przeszkód. Na początku przeciwnik ma taką samą liczbę kapsli, później my mamy po trzy, a przeciwnik po cztery. Czasami zdarza się natrafić na lepką pułapkę, z której trudno jest się wydostać i wiele innych utrudnień takich jak ołówki czy guziki, które trzeba ominąć, aby dostać się do przeciwnika. Gracz musi się wykazać ogromnym skupieniem i wyczuciem w ręku tzn. palcu gdyż kapsle czasami łatwo wypadają z toru gdy za mocno je popchniemy, a wraz z tym maleją szanse na pomyślne przejście planszy. Po każdej planszy zbierane są punkty.

kapsle android

A co do ustawień? Cóż, wiele nie da się tu zmienić poza możliwością:
*włączenia/wyłączenia dźwięku
*włączenia/wyłączenia muzyki
* włączenia/wyłączenia auto-obracanie się ekranu
*aktualizacji gry

Samą grę uważam za całkiem fajną płynnie działającą i nie zajmującą dużo miejsca. Grafika jest też w porządku. Wszystko jest czytelne i dobrze widoczne. Gra jest w języku polskim, więc każdy może się nią pobawić. Jeżeli ktoś nigdy nie grał w tą grę, nie musi się niczym martwić, ponieważ jest dodana instrukcja obsługi pokazująca jak trzeba zbijać kapsle. Za największy plus uważam możliwość grania w trybie multi-player poprzez połączenia się z siecią Wf-Fi lub po prostu stworzenie przeciwnej drużyny bez konieczności łączenia się z siecią. Przynajmniej nie będziesz sam nudził się na lekcji!

Ocena: 6/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 1,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
amuse
Amuse czyli przeglądarka serwerów

Amuse jest to darmowa aplikacja, która pozwala na przeglądanie serwisów takich jak znane Komixxy, Ujarani, Piekielni czy Kwejk. Aplikacja nie...

Zamknij