Jak zrobić kopię smsów? Sms Backup & Restore

Czasami zdarza się, iż mamy zapisane setki, ba tysiące smsów w swoim smartfonie. Wobec takich ilości (przypominam Android zapisuje smsy jako konwersację, nie ma tutaj podziału na skrzynkę odbiorczą i pozycje wysłane) czasem występują lagi (krótkie zawieszki, najczęściej 1-3 sekundowe, tak to można zdefiniować, tak mniej-więcej), zwłaszcza przy średniej klasy sprzęcie. Stajemy przed wyborem: albo skasować smsy, a czasem się zdarza, że są ważne, albo zostawić i męczyć się ze sprzętem.

Istnieje także inna alternatywa, można po prostu zapisać smsy na kartę pamięci i je bezpiecznie, nie martwiąc się o straty, usunąć. Z pomocą przychodzi aplikacja Sms Backup & Restore.

Już jak sama nazwa wskazuje mamy Backup, czyli kopię, oraz Restore – przywracanie. Taką funkcję ma spełniać ta aplikacja, zapisywać smsy na kartę pamięci, a potem, w razie czego przywrócić je z powrotem do naszej skrzynki.

Po otworzeniu aplikacji nie ma rewelacji, wszystko co potrzebne jest dostępne w zasięgu ręki. Backup, Restore, View (podgląd), Delete Backups (usunięcie kopii), Delete Messanges (usunięcie wiadomości) oraz Donate, czyli dotacja dla autora.

Aplikacja nie zapisuje pojedynczych smsów na karcie pamięci. Byłoby to nie do przyjęcia przy np. 3000 smów, wystarczy sobie wyobrazić chaos jaki panowałby na karcie. Dlatego aplikacja zapisuje wszystkie smsy do jednego pliku xml, co ułatwia rozpoznanie pliku na karcie pamięci. Oczywiście 1 plik = jedna kopia.

W najnowszej wersji tej aplikacji wprowadzono kilka nowych opcji, dostępnych pod trzema przyciskami na samej górze z prawej, mianowicie: eksport smsów na skrzynkę pocztową, co jest bardzo przydatne jeśli chcemy mieć kopię zapasową online (przycisk z prawej), przycisk pomocy (przycisk z lewej) oraz Opcje, co jest absolutną nowością (przycisk środkowy).

Są to ustawienia bardziej zaawansowane i można znaleźć ustawienia dotyczące zapisu smsów, włączenia np. trybu zapisywania jako archiwum, zmiany lokalizacji zapisywania pliku i wiele innych. Standardowe ustawienia są odpowiednie i nie trzeba ich zmieniać. Pliki domyślnie zapisują się na karcie pamięci w folderze SMSBackupRestore.

Podsumowując aplikacja spełnia swoje zadanie w sposób wyśmienity. Prostota obsługi, jak i samego wyglądu z dodatkiem stabilności czyni ją właściwie idealną.

Ocena: 5+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (8 głosów, średnia: 3,63 z 5)

Loading...

8 Responses to Jak zrobić kopię smsów? Sms Backup & Restore

 1. Przemek pisze:

  Witam,

  muszę zrobić kopię sms-ów dla policji w ramach ściągnięcia należności. Chcą mieć tą kopię dla siebie. Czym to można otworzyć by było to łatwe do odczytania? Nie chcę robić miliona zrzutów ekranu w smartfonie z czystego lenistwa.

  Pozdrawiam!

  • Diamond pisze:

   Pliki są zapisane w formacie .xml więc można je otworzyć z użyciem przeglądarki internetowej, chociaż raczej nie będą czytelne – zapis jest ciągiem, a nie linijka pod linijką. Dane można w dowolnej chwili przywrócić do dowolnego telefonu – zostaną dodane do skrzynki wiadomości.

 2. hattric pisze:

  Fajna apka. Ja polecam natomist coś nowego tj. Cloudy Sms Backup https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andromasters.cloudysms Użyteczność w backupie smsów jest doskonała oraz posiada niezły design.

 3. Ola pisze:

  a czy jesli będzie telefon miał formata, w salonie w którym został zakupiony, potem wystarczy tylko zainstalować ponownie ten program, wcisnąć restore i samo wyszuka dany plik, w którym zapisane są wszystkie sms’y ?

 4. oldfield pisze:

  Chyba najlepsza appka tego typu.

 5. Kamilusopagus pisze:

  Fajna recka – prosta i bardzo przydatna aplikacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*