Jak zrobić kopię aplikacji? – Titanium backup

titanium backup

Na wstępie muszę zaznaczyć, iż ta aplikacja ma strasznie dużo możliwości. Opiszę Wam jak zapisywać kopie aplikacji wraz z danymi, czyli np. zapisami stanów gier, ustawieniami itd.

Aby w ogóle korzystać z tej aplikacji musicie mieć zrootowany telefon i tylko tyle.

Zacznijmy robić kopie.

Otwieramy aplikację, zostaniemy poproszeni o prawa roota. Zgadzamy się.

titanium backup

Jak widać ja mam w pełni polską, płatną wersję. Jeśli będziecie mieli wersję angielską, dajcie znać jeśli coś będzie dla Was nie zrozumiałe, a pomogę.

Wybieramy, po naciśnięciu menu, Operacje zbiorcze.

titanium backup

titanium backup

Jak widać mamy całkiem pokaźną listę opcji. Musimy odnaleźć Utwórz kopię wszystkich aplikacji użytkownika. Nie zalecam robienia kopii aplikacji systemowych, ponieważ często następują błędy przy przywracaniu.

titanium backup

Titanium Backup wykonuje kopie zapasowe. Dane są zapisywane na karcie SD w folderze TitaniumBackup. Należy pamiętać, iż trzeba mieć wystarczająco miejsca na pliki, bo zapisywane są nie tylko pliki instalacyjne, ale również dane.

Po zakończeniu tego procesu mamy kopię naszych aplikacji. Możemy je przywrócić w dowolnym momencie. Wystarczy wybrać Przywróć wszystkie aplikacje z danymi.

Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią pobawić się w zmienianie swoich Androidów, a niekoniecznie chce im się za każdym razem instalować wszystko od nowa. Dzięki temu można mieć zawsze przy sobie kopię aplikacji i nie martwić się, że będziemy np. od nowa przechodzić jakąś grę. No chyba, że usuniecie folder z karty SD, wtedy robi się problem.

Ocena: 6/6


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (8 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

23 Responses to Jak zrobić kopię aplikacji? – Titanium backup

 1. anna pisze:

  Kody QR nie chcą działać.

 2. Ada pisze:

  A ja mam pytanie. Zrobiłam sobie backup gry, ale chcę to przenieść na drugi telefon/tablet z androidem. Czy muszę tam zainstalować tą aplikację i przez komputer wgrać do pamięci ten folder z backupem i otworzyć go za pomocą apki w nowym telefonie?
  I pytanie, czy to zadziała też na iphonie?

  • Diamond pisze:

   Niestety przenoszenie aplikacji wraz z danymi pomiędzy różnymi urządzeniami może powodować masę błędów lub po prostu takie nie będą się uruchamiać. Przenoszenie między Androidem a iOS nie jest możliwe.

 3. elwis29 pisze:

  Zrobiłem backup ale chcę żeby był na externalSD a nie w pamięci telefonu. Już próbowałem ustawić nowy folder ale backup robi się ciągle w pamięci telefonu. Jakaś rada?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*