Jak ukryć foldery?

ukrywanie folderów

Nie irytowało Was nigdy to, że po wejściu w Galerię każdy może zobaczyć to, co tylko chce na Waszym telefonie? A no właśnie, jest to szczególnie drażniące, jeśli macie jakieś prywatne rzeczy i chcecie to ukryć przed niepowołanymi osobnikami. Nie ma nic takiego, czego nie można by zrobić. Przedstawię krótki tutorial jak ukryć dowolny folder przed aplikacjami typu Galeria, więc Wasze zdjęcia/filmy będą bezpieczne.

Ogólnie, z tego co wiem, są też do tego aplikacje, ale po co komplikować sobie życie i zajmować pamięć telefonu? Zaproponuję 2 sposoby.

1. sposób

Najprostsze co może być. Należy przed nazwą folderu postawić kropkę. Przykładowo .Ukryte. Robimy to za pomocą telefonu, ponieważ z poziomu Windowsa będą pojawiać się błędy. Co ciekawe folder z taką nazwą zmienioną za pomocą telefonu zostanie poprawnie odczytany na komputerze. Jest to spowodowane pewną rzeczą związaną z plikami, ale nie będę tego tłumaczył. Najważniejsze, iż działa to jak należy.

2. sposób

Jeśli nie chciałoby się nam zmieniać nazwy folderów, jakie chcemy ukryć, można utworzyć pusty plik o nazwie .nomedia. Trzeba uważać żeby nie było to np. .nomedia.txt itp. Jeśli mamy już taki pusty plik, wrzucamy go do folderu, którego treść ma być niewidoczna i to wszystko! Dorzucam link do pliku (wypakowujemy najpierw archiwum), jeśli coś by Wam nie działało.

Od teraz możecie ukrywać pliki jakie tylko chcecie i nie trzeba się martwić, że ktoś niepowołany zobaczy treść nie przeznaczoną dla niego.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (12 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

10 Responses to Jak ukryć foldery?

 1. Arek pisze:

  Mam problem i proszę o pomoc.Użyłem pierwszego sposobu i folder zniknął mi całkowicie.Nie mogę go odszukać ani za pomocą windows (vista) ani telefonu (Samsung Galaxy Trend Plus) Proszę o pilną pomoc.

  • Diamond pisze:

   Sprawdź czy masz włączoną widoczność ukrytych plików w menadżerze plików.
   Nowsze wersje Windowsa mogą nie rozpoznawać folderów z kropką.

 2. Sylwia pisze:

  Witam serdecznie
  Bardzo proszę o pomoc!!!!
  Otrzymałam na prezent telefon LG E 400, nigdy wcześniej nie miałam takiego telefonu i za bardzo nie wiem jak z niego korzystać. Mam problem, gdyż poprosiłam koleżankę , aby pomogła mi ukryć pliki w tel. Dokonała tego tym pierwszym sposobem czyli wpisując kropkę przed nazwą. Problem polega na tym iż nie mam pojęcia jak w nie teraz wejść:( aby je zobaczyć. Bardzo proszę o pomoc, dopiero uczę się korzystać z takiego telefonu:( Potrafię wejść na ikonkę Android Assistant, później wchodzę na urządzenia, później na menadżer plików no i wyświetlają mi się pliki z tego dwa pliki mają przed nazwą kropki:( Proszędaćmi szczegółowe wskazówki co teraz mam zrobić,aby pliki otworzyły się? 🙁 Bardzo proszę o pomoc, za co z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie

  • Diamond pisze:

   Cześć 🙂
   Pobierz sobie dowolny menadżer plików np ES File Explorer (będzie na tyle zrozumiały, że ogarniesz bez problemu). Uruchamiasz aplikację -> ustawienia -> ustawienia plików -> zaznaczasz opcję „pokaż ukryte pliki”.
   Pokaże się folder z kropką w nazwie – teraz możesz zwyczajnie z niego korzystać. Folder z kropką będzie również widoczny po podłączneniu telefonu do komputera. 🙂

 3. Piter pisze:

  Udało się, działa. Użyłem pierwszego sposobu, podłączyłem Samsung Galaxy Tab do kompa, wszedłem na kartę pamięci, przy wybranym folderze dałem zmień nazwę i przed nazwą dałem kropkę. Dziękuję za radę i pozdrawiam.

 4. Akira pisze:

  chodzisz do –> moje pliki potem wchodzisz —> w opcje,
  –>wiecej, –>ustawienia i zaznaczasz pokaż ukryte pliki.

 5. Robin pisze:

  Czy wystarczy wrzucić plik ,nomedia do folderu czy musi być on w każdym podfolderze?

 6. Diamond pisze:

  A np. aplikacją ES File Explorer. Tylko ustaw żeby wykrywało ukryte pliki.
  Możesz również użyć dowolnego menadżera plików.

 7. darek pisze:

  i jak potem otworzyć folder który ukryłem stawiając przed nazwą kropke??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
htc wildfire s
HTC Wildfire S – Root

HTC Wildfire S to starszy brat znanego modelu Wildfire, który cieszył się  dość dużą popularnością wśród niszowych telefonów z Androidem....

Zamknij