Jak przyspieszyć kartę pamięci? SD Card Speed Booster

sd card speed booster

Każdemu zdarza się, iż po jakimś czasie telefon (czy tam smartfon) może spowolnić. Wiadome, może to być spowodowane bardzo duża ilością plików na karcie pamięci, na przykład plikami z gier, zdjęciami czy nasza ulubiona muzyką. Jak się okazuje karty SD dołączane do zestawów często nie są najlepszej jakości co przekłada się na szybkość zapisu i odczytu, a więc nie trzeba dziwić się, że to wszystko działa w sposób jaki działa.  

Poszukując rozwiązania na ten problem znalazłam kiedyś, nie pamiętam gdzie, bardzo dobre rozwiązanie – SD Card Speed Boster. Aplikacja ta okazała się bardzo skuteczna jednocześnie z zachowaniem swojej prostoty. Jedynym czego wymaga jest to dostęp do plików systemowych czyli do Roota.

Zacznijmy więc przyspieszać naszą kartę pamięci.

Aplikacja wygląda tak jak na pierwszym screenshootcie. Nie znajdziemy tutaj nic ciekawego oprócz suwaczka, przycisku Apply oraz kwadracika Set On Boot. Standardowo wartość Sellected Value może byc bardzo niska. Jedyne co musimy zrobić to przesunąć pasek jak najbardziej w prawo, zaznaczyć kwadracik, wybrać przycisk Apply oraz potwierdzić dostęp do Roota. Powoduje to znaczne (tyle ile ustawimy) zwiększenie Cache systemu wykorzystywane na obsługę karty pamięci, a więc wszystko będzie mogło pracować znacznie sprawniej.

Dla porównania zobaczcie screeny z aplikacji SD Tools gdzie możemy sprawdzić szybkość zapisu i odczytu danych na karcie SD.

sd tools

sd tools

Wszystkim tym, którzy oczekują od karty pamięci dużo więcej niż oferuje producent zapraszam do przetestowania tej aplikacji.

Ocena: 6/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (6 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

2 Responses to Jak przyspieszyć kartę pamięci? SD Card Speed Booster

  1. Marta pisze:

    a to nie narusza jakoś gwarancji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Fall Down
Fall Down

Dzisiaj kolejna banalna gra, chociaż banalna to sądzę, że i tak za dużo powiedziane. Wyprodukowana przez Team 5 Soft. Są...

Zamknij