Jak prawidłowo skalibrować baterię?

Ten zabieg może sprawić, że nasza bateria zdecydowanie będzie dłużej ‚trzymać’. Jednak nie gwarantuję, że tak będzie. Możliwe, iż bateria poprawi swoją wydajność o kilka minut, a może o kilka godzin.. Szczerze? Nie wiem o ile, bo każdemu może to zadziałać zupełnie inaczej. Przejdę do rzeczy, bo ten tutorial długi nie będzie.

Będą nam potrzebne dwa narzędzia: Current Widget oraz Battery Calibration (linki na dole tutoriala) oraz root na telefonie. Po kolei:

Włączamy Current Widget:

Interesuje nas opcja Update Interval (częstotliwość aktualizacji widgetu)

Proponuję ustawić jak wyżej. Następnie Views i zaznaczamy wszystko:

Potem można wygrać sobie tym widgetu:

To już obojętne, wybór zależy do Was.

Następnie podłączamy telefon do ładowarki, tapiemy na widget aż będzie pokazywał dane w mA i ładujemy baterię do momentu pokazania przez widget 0mA. Uwaga, może to potrwać dość długo, u mnie to ok. 7-8h, jeśli nic nie robię na telefonie.

Jeśli mamy już naładowaną baterię, otwieramy Battery Calibration (przy otwieraniu zapyta o dostęp do roota, wybieramy ok):

Wybieramy Battery Calibration i odłączamy telefon od ładowarki.

To tyle, mam nadzieję, że wydajność baterii w Waszych telefonach się poprawi!

qrcode-app

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (9 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

6 Responses to Jak prawidłowo skalibrować baterię?

 1. Diamond pisze:

  No to jak system wykorzystuje 73% to wina tu leży, nie w kalibracji baterii. Polecam wgrać od nowa system, nie przywracać apek, naładować baterię, skalibrować, zobaczyć jak z baterią i dopiero przywrócić apki.

 2. Rafał pisze:

  No niestety. Z przykrością muszę przyznać, że nic się nie zmieniło. System wykorzystuje 73% baterii a poziom jej naładowania dosłownie zmniejsza się w oczach. Szukam rozwiązań dalej.

 3. Diamond pisze:

  No to tak jak piszesz sprawdź to. Pamiętaj, liczy się wskazanie tylko z CurrentWigdet.

 4. Rafał pisze:

  Cóż, Motorolka Milestone, cyanogenmod 7. Ustawienia nie zmienione, aplikacje nie zmienione. Wszystko tak jak było, oprócz tego jednego zabiegu.

  Doszukałem się na stronach, żeby operację powtórzyć. Ponowne usunięcie pliku batterystatts powinno pomóc na tą bolączkę. Sprawdzę po ponownym naładowaniu.

 5. Diamond pisze:

  Jaki telefon? Jaki soft? Jaki kernel? O dziwo nigdy nie spotkałem się z tym, żeby po tym zabiegu bateria trzymała krócej. Najprawdopodobniej zainstalowałeś jakąś aplikację, która żre baterię, albo coś masz źle wgrane.

 6. Rafał pisze:

  Niestety wydajność spadła o ponad 50%. Teraz bateria nie wytrzymuje mi więcej niż pół dnia, podczas gdy przed zabiegiem trzymała prawie 2 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*