IRunner – dzika świeczka

IRunner – kolejna prosta gra zręcznościowa, która wywołuje wiele emocji, szczególnie na dalszych planszach (przynajmniej u mnie). Wyprodukowana przez DroidHen, ma świetną grafikę, wszystko jest zrobione starannie i przejrzyście, nic się nie tnie i w ogóle bardzo dobrze. Ale wciąż chyba nie wiecie o czym właściwie mówię. O super świeczce, która zdobywa świat. Hehe, nie świat, a baterie. No i nie od razu super świeczką jest. Na początku jest zwykłą świeczką.. Ale na początku omówię co mamy po włączeniu gry.

A więc jest: Play, More, Score, Share, pucharek i ustawienia. Po kiego tyle tego? Może wytłumaczę. A Play zostawię na koniec. Więc najpierw More – służy do.. poczytania sobie o właściwie niczym w internecie, z czego zapewne nikt i tak nie korzysta więc w temat się wgłębiać nie będę. Score –  no wyniki. Pucharek – tam mamy światy, które odblokowaliśmy, a  jest ich w sumie 13. Share – to już se tam sprawdzicie. No i Play. Więc po tapnięciu na to mamy:

3 tryby do wyboru: Adventure, Quick Play i Challenge (tu nie odblokowane…). Zacznę od końca. Challenge to jeśli sobie chcemy tak polatać to wybieramy to właśnie, bo misja jaką mamy do wykonania mówi, żebyśmy przetrwali jak najdłużej potrafimy. Mniej więcej tak. Quick Play wyróżnia się tym, że co chwilę mamy przyśpieszenie i mamy do pokonania jakiś tam dystans czy zebraniu iluś tam monet. No i Adventure (główne). I właśnie tu przechodzimy plansze i odkrywamy światy. Aby przejść daną planszę musimy wykonać kilka zadań, które zostają nam podane na samym początku, a z wyższymi poziomami są trudniejsze.

Mamy dwa przyciski Jump i Slide, Jump skaczemy nad jakimiś rzeczami, Slide prześlizgujemy się pod jakimiś (możemy zamienić ich położenie w opcjach, tam też możemy wyłączyć dźwięk oraz ”tapetę” i wtedy zamiast kolorowej ściany będziemy mieli czarne tło, nie wiem po co ta opcja). W lewym górnym rogu mamy ilość punktów oraz miejsce na prezenciki. Zbieramy je w czasie biegu i kiedy uzbieramy 4 różne, w których są: rękawiczki, maska, płaszcz i spodnie zamieniamy się w super świeczkę, mamy przez kilka pierwszych chwil tarczę i nic się nie dzieję i ogólnie dostajemy powera.

Obok ilości punktów i prezencików mamy żółtą baterię, która się zapełnia podczas zbierania przez naszą świeczkę baterii mniejszych, a po zapełnieniu się jej całej (ok 2000 małych świeczek, według moich obliczeń) dostajemy życie, których ilość pokazuje nam się w prawym górnym rogu wraz z klikiem do pauzy.

Na dole planszy między Jump i Slide pasek, który pokazuje nam ile planszy przebyliśmy. Podzielony jest na 4 części i po przekroczeniu każdej mamy +5% do speed’a.

Muzyka pasuje do tego jak szybko przebieramy kopytkami, oddzielne dźwięki są na zbieranie bateryjek, prezentów, a po uderzeniu w przeszkodę nasza świeczka wydaje smutne westchnienie.

Ocena: 5+/6

qrcode-app 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
muffin knight
Muffin Knight – zbieraj muffinki

Przedstawię Wam grę, która ostatnio mnie strasznie wciągnęła, mianowicie Muffin Knight. Do jakiego gatunku należy? Właściwie to sam nie wiem,...

Zamknij