HTC Desire HD – powrót do stanu fabrycznego

desire hd

Jakiś czas temu pisałem o odblokowywaniu HTC Desire HD. Myślę, że nie przysporzyło Wam kłopotów zdejmowanie zabezpieczeń z tego telefonu (zawsze polecałem Drogę 2, bo jednak łatwiejsza). Wszystko ładnie, pięknie, ale pojawia się pytanie co jeśli muszę oddać telefon do serwisu? Oczywiste jest to, że nie przyjmą odblokowanego telefonu w serwisie i od razu winą za szkody obarczą nas. Wiele osób już mnie o to pytało, dlatego tutorial dedykuję tym, którzy chcą przywrócić do fabrycznego stanu, nie ważne w jakim celu.

Co będzie potrzebne:

Na zachętę stwierdzę, iż nie jest to trudne, więc nie bójcie się! Zróbcie kopie wszystkiego co chcecie zachować zanim przystąpicie do pracy, ponieważ wszystko się skasuje! Instrukcje są w dziale tutoriale na stronie. Aby wykonać kopię całego systemu przechodzimy do trybu Recovery i robimy nandroid backup. Zapisze się wszystko dokładnie tak jak mamy. Jest to bardzo wygodne dla osób, które nie chcą znów bawić się w instalację swoich ulubionych aplikacji, czy dodatków do systemu. Zaczynamy! Podłączamy telefon w trybie Tylko ładowanie i włączamy Ace Advanced Hack Kit.

aahk

Ukazuje się okienko programu. Wybieramy literkę o i zatwierdzamy Enterem.

aahk

Teraz przywracamy telefon do stanu pierwotnego wybierając s. Uzbrajamy się w cierpliwość, ponieważ może to chwilkę potrwać.

Jeśli program wykonał swoją robotę wchodzimy w Bootloader i sprawdzamy co jest napisane na górze, powinno to wyglądać mniej-więcej tak: ACE PVT SHIP S-ON HBOOT-0.85.2007

Najważniejsza jest część S-ON, reszta właściwie nas nie interesuje. Mając po części przywrócone zabezpieczenia należy zająć się samym systemem, ponieważ z wgranym innym niż daje producent, serwis również nie przyjmie telefonu.

Wybrałem wersję 1.32, ponieważ ją najłatwiej zrootować. Root potrzebny jest do przywrócenia CID’a (takie coś, dzięki czemu np. wiadomo, że telefon jest z Orange).

Wgrywamy pobrane RUU 1.32. Myślę, że tego nie będę opisywał, ponieważ należy postępować z instrukcjami na ekranie monitora komputera. Po wgraniu tego softu włączamy Ultimate Multi Tool.

umt

Szukamy ikonki Visionary + i klikamy. Aplikacja Visionary zainstalowała się na telefonie. Robimy Roota: po uruchomieniu Visionary + w telefonie wybieramy Temproot, potem Atempt Perm root (następuje restart telefonu, może to trochę potrwać). Teraz wracamy znów do Ultimate Multi Tool. Wybieramy Operations -> S-OFF/Super CID/SIM Unlock

umt

Pojawia się takie okienko. Należy wybrać Stock CID i wpisać wartość ręcznie. CID dla Orange to HTC__032. Niestety innego nie znam i musicie sięgnąć wiadomości na sieci.

Po zakończeniu wszystkich operacji usuwamy Visionary z telefonu. Na sam koniec możecie zaktualizować system, ale nie jest to konieczne, bo w serwisie nie zwracają na to uwagi, tak samo jak na to czy simlock był, czy nie.

Telefon jest gotowy do wysłania do serwisu! Pamiętajcie, aby nie konfigurować poczty, zanim wyślecie go do naprawy. Po co mają czytać Wasze e-maile?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (6 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

9 Responses to HTC Desire HD – powrót do stanu fabrycznego

 1. Mateusz2451 pisze:

  Witam
  Mam problem z S-ON. Po wybraniu opcji w AAHK ( s , o ) nic się nie dzieje..

 2. kamillo127 pisze:

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie HTC Desire HD.Czy przy takim telefonie ze zdjętym simlockiem po wróceniu do ustawień fabrycznych simlock ponownie będzie aktywowany. Ale chodzi mi o przywrócenie za pomocą (power & -volume, potem recovery i power & volume). Czy to spowoduje przywrócenie simlocka oryginalnego operatora?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  kamillo127

 3. Noro pisze:

  Takim samym sposobem da się wrócić do stanu fabrycznego w innych smartphonach ? Np. W Galaxy S Plus ?

 4. Diamond pisze:

  Jeśli tak było to zarzuć mu np ten z Orange, byle nie zostały same jedynki, bo to znak, że coś grzebane.

 5. Arczi pisze:

  A jeśli mój telefon nie jest brandowany przez żadnego operatora i fabrycznie nie posiadał simlocka, czy też muszę przywracać CID?

 6. Septiq pisze:

  świetny tutorial wszystko przejrzyscie napisane. W koncu bede wiedzial co zrobic chcac oddawac telefon na gwarancje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
air penguin
Air Penguin – skaczący pingwinek

Niby grudzień, zimno.. ale śniegu jak nie było tak nie ma.. Przynajmniej ja go nie widzę. Więc by załagodzić swoje...

Zamknij