Grafika rodem z Medal of Honor – Brothers in Arms 2

Zastanawialiście się kiedy na Androidzie będzie można zobaczyć grafikę taką jaką oglądaliśmy jeszcze niedawno na komputerach PC? Przecież wiemy, że wymagania sprzętowe ten system jak najbardziej spełnia, lecz na próżno czekać na przeportowanie pełnoprawnej produkcji choćby takiej jak gra Portal studia Valve, ale mamy coś na pocieszenie. Dzisiaj dla Was opiszę grę spod skrzydeł GameloftuBrothers in Arms 2: Global Front HD.

Czy ta gra na prawdę wygląda jak Medal of Honor: Allied Assault? Przekonajcie się w poniższym artykule.

Na wstępie warto zaznaczyć, iż ten tytuł nie jest dostępny w markecie, możemy go kupić jedynie w sklepie Gameloftu, link do niego zamieszczę na końcu.
Po zainstalowaniu aplikacji i uruchomieniu jej naszym oczom ukazuje się menu główne, całkiem schludnie i przyjemnie wyglądające. Na pierwszy rzut oka od razu widać, że ta strzelanka pierwszoosobowa jest rozbudowana – mamy dostępny kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb dla wielu graczy z możliwością gry lokalnej (z użytkownikami podłączonymi do tej samej sieci Wi-Fi) oraz przez internet. Singleplayer zawiera w sobie 5 rozdziałów w tym prolog, który jest standardowym wprowadzeniem do gry, w nim nowicjusze mogą dowiedzieć się co nieco o sterowaniu naszym żołnierzem. Nie będę rozgadywał się na temat kampanii, ponieważ nie chcę wam psuć zabawy, ten aspekt przetestujcie sami.


Interfejs samej gry jest bardzo prosty i podobny do innych gier typu FPP na platformę Android, czyli poruszamy się sterująca wirtualną gałką, a obracamy poruszając palcem po ekranie strzały oddajemy osobnym przyciskiem, wymienione teraz sterowanie jest układem domyślnym, można je zmienić w ustawieniach o czym w następnym akapicie. Magazynek zmieniamy klikając na ikonę broni w rogu ekranu. Gra oferuje nam standardowo trzy poziomy trudność: łatwy, gdzie „przeciwnicy są łatwi do zabicia”, średni i trudny, w którym wyłączone jest auto-celowanie.

Ustawienia w BiA 2 są również raczej standardowe. Mamy oczywiście ustawienia głośności, schematu sterowania, tutaj możemy wybrać jedną z czterech opcji – czy chcemy sterować dotykając w dowolne miejsca na ekranie (w przypadku poruszania się, celowania jak i strzelania), poruszać się i celować „gałkami”, a strzelać poprzez dotknięcie ekranu  czy może rozwiązanie odwrotne czyli strzelanie przyciskiem, a celowanie za pomocą całego ekranu (schemat domyślny. Jest jeszcze opcja czwarta, ale w sumie jest ona taka sama jak ta domyślna i właściwie to nie rozumiem po co tam się znajduje. W ustawieniach może znaleźć także opcje dotyczące samej rozgrywki – orientację ekranu, auto-celowanie, auto-niwelacja, opcję dla graczy leworęcznych, odwrócenie osi pionowej oraz czułość. Zmienić możemy także przezroczystość HUD’u oraz włączyć lub wyłączyć pokazywanie krwi, apletu zmiany języka również nie mogłoby tutaj zabraknąć.
Multiplayer

Rozgrywa sieciowa jest po prostu dobra. Nie ma tam żadnych innowacyjnych rozwiązań. Mogę powiedzieć, że multiplayer w Modern Combat jest nieco lepszy, ale BiA 2 popularność zawdzięcza także swojemu klimatowi. Mamy dostępne kilka trybów: deathmatch, team battle oraz domination. Maksymalna ilość graczy to 6. Rozgrywka przez internet wymaga zalogowania się do konta Gameloft Live (brzmi znajomo?). Tryb należy ocenić samemu, ale na pewno jest bardzo grywalny i można spędzić przy nim dużo czasu zabijając nudę chociażby wtedy kiedy jesteśmy poza domem.
Grafika

Oprawa graficzna może nie jest bardzo imponująca, ale trzyma poziom Allied Assault – nie spodziewajcie się fajerwerków, bo mamy przecież takie gry jak Asphalt, NFS, Dead Space, Modern Combat czy 9mm, ale mimo wszystko oprawa robi wrażenie na tych, którzy mają świadomość, że coś takiego było jeszcze niedawno niewiarygodną rzeczą na komputerach osobistych.

Rozgrywka Brothers in Arms 2

Dzisiaj starałem się nie za dużo oceniać – chcę polecić wam po prostu dobrą, grywalną grę, którą warto się zainteresować i warto przede wszystkim w nią zagrać!

Jedyną rzeczą jaka mogłaby być nieco lepsza jest trochę bardziej rozbudowany tryb multiplayer, ale pewnie i na to kiedyś przyjdzie czas.

Ocena 5+/6

Brothers in Arms 2

 

 

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
dead space android
Dead Space – horror na Androida

Mogę śmiało powiedzieć, że uwielbiam gry od EA. W dzieciństwie bardzo dużo grałem w serię Need for Speed. Potem przyszła...

Zamknij