Game Dev Story

game dev story

Było już trochę recenzji różnorakich gier. Dziś pokażę Wam wciągającą grę strategiczną. Strategia na telefony z Androidem? Czemu nie? Powiecie, że będzie niewygodne sterowanie. Niestety to nieprawda. Game Dev Story to dość przyzwoicie zrobiona gra zarówno pod tym względem, jak i kilkoma innymi.

game dev story

Wytwórnia gier

To motyw przewodni. Zakładamy nasze tzw. Studio, które będzie tworzyć gry dla społeczeństwa. Nasze produkcje będą przeznaczone nie tylko na PC, ale również nie możemy zapominać o konsolach, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych. Trzeba zauważyć, że nowe konsole będą pojawiać się z czasem.

dev game story

Czym się zająć?

Jak napisałem wyżej, tworzymy gry. Wydaje się bardzo proste. Wydaje – to dobre określenie, ponieważ jest tu sporo aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę. Mając swoją załogę trzeba pomyśleć o tym jak gospodarować gotówką, aby nie zabrakło im na chleb oraz żeby ogólne fundusze Studia nie zeszły na minus – to może szybko zakończyć grę, a tego nie chcemy. Do tego wszystkiego dochodzi dużo więcej. Myślę, że najlepszą metodą będzie pokazanie tego na screenshootach i wyjaśnienie co do czego służy.

Na start proponuję zostawić włączony ekranowy pad – znacznie poprawia dokładność wybierania poszczególnych opcji.

game dev story

Po wybraniu przycisku menu (na ekranie, nie na telefonie!) ukazuje się menu zarządzania Studiem. To takie centrum dowodzenia, a my jesteśmy właściwie prezesem i głównym zarządzającym interesem.

game dev story

Zakładka Develop (wszystko dotyczące produkcji gier): New Game – tworzymy nową grę dla ludków, Contract – podejmujemy pracę dorywczą; czasem przydaje się to gdy nie mamy funduszów, a chcemy sobie dalej pograć, Sequel – jeśli nasza gra jest naprawdę dobra i mamy bardzo dużo sprzedanych egzemplarzy możemy stworzyć jej kontynuację, Console – pojawia się w późnym etapie gry, jeśli zatrudnimy inżyniera możemy stworzyć własną konsolę do gier!

game dev story

Staff (wszystko związane z pracownikami): Train – trenujemy naszych pracowników, a właściwie wysyłamy ich na szkolenie, Level up – podwyższamy ich level, czyli pracują wydajniej i są bardziej przydatniejsi, Hire – poszukiwania nowych pracowników, Fire – zwolnienie pracownika/ów.

game dev story

Action: Advertising – reklama naszego studia, bardzo przydatne jeśli chcemy mieć dużo fanów, a dużo fanów = większa popularność, a to = więcej sprzedawanych egzemplarzy gier! Use item – istnieje możliwość używania zakupionych przedmiotów (co jakiś czas pzychodzi taki sprzedawca i ma różności dla nas), Move Seats – zamiana miejsc.

game dev story

Info (wszelakie informacje): Products – lista stworzonych przez nas produktów, Staff list – lista pracowników, Research – sprawdźcie sami, Throphies – wyróżnienia za gry.

dev game story

System: tutaj wydaje się to na tyle jasne, że nie będę opisywał.

Jak widzicie gra jest dość rozbudowana i jest czym się bawić, a oczywiście to nie wszystkie parametry jakimi możecie operować. Nie będę dalej tego wymieniał i opisywał, bo wszystko będzie bardzo nudne. Proponuję abyście zapoznali się sami o co tutaj w tym wszystkim biega. Wspomnę tylko, iż tworząc grę wybieramy za każdym razem jej parametry. Warto nad tym trochę posiedzieć, żeby uzyskać jak najlepszy efekt. Dobra kombinacja to gwarancja dużej kasy!

Cała gra jest zrobiona bardzo przejrzyście i sądzę, iż nie będzie problemu z połapaniem się co i jak. Dodatkowo czas umila dość fajnie zrobiona grafika i komentarze pracowników. Niestety nie wiem czy to jakiś błąd, czy nie, ale jakoś nie usłyszałem muzyki, a niby była włączona. Może to coś z moim telefonem, ale nie mam pojęcia. Nie przejmujcie się, na pewno u Was będzie wszystko w porządku!

Na koniec życzę wszystkim udanej zabawy oraz abyście mieli miliony na koncie!

Ocena: 5/6

qrcode-app

qrcode-app

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak oceny)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
desire hd
HTC Desire HD – powrót do stanu fabrycznego

Jakiś czas temu pisałem o odblokowywaniu HTC Desire HD. Myślę, że nie przysporzyło Wam kłopotów zdejmowanie zabezpieczeń z tego telefonu...

Zamknij