GPS Status & Toolbox – GPS łapie Fixa

Jakiś czas temu przeżyłem horror. Spieszyłem się na spotkanie w miejscu, którego nie znałem. Ustawiłem sobie cel podróży w  nawigacji w moim Desire HD i ……….. czekałem, czekałem,  całą wieczność, aż mój GPS złapie tzw „fixa”.  Trwało to kilka minut, a mnie trafiał szlag. Oczywiście w końcu się udało i na spotkanie dotarłem, ale  zapamiętałem sobie moją przygodę i po powrocie do domu zainstalowałem w moim smartofonie kilka programów przyśpieszających stabilizowanie się GPS. Jednym z nich jest GPS Staus & Toolbox. Bardzo prosty program. Właściwie nie ma się nad czym rozpisywać.

Program jest po angielsku, ale jak sami widzicie na screenie powyżej, bardzo prosty. Włączamy GPS. Otwieramy aplikację „GPS Status”  i na ekranie powitalnym  widzimy koło z różą wiatrów oraz zielone kółka. Każde takie kółko to jedna satelita. Jest ona powielana również  w formie zielonego paska na osi poniżej kompasu. Powinno ich być kilka, aby gps się ustabilizował. Na ekranie powyżej widzicie tylko 1 satelitę  a to dlatego, że siedziałem przy stole w pokoju, gdy robiłem zrzut ekranu. Gdyby w samochodzie lub pod otwartym niebem w ciągu ok. 20 sek. nie pojawi się żadna satelita, to wciskamy menu.

Pojawia się rozwijane lista. Nas interesuje ostatnia pozycja Manage A-GPS state. Klikamy w nią. Pojawiają się 3 opcje.

Reset, Download i anuluj. Widzimy je na ekranie poniżej.

Najpierw wybieramy Reset , a potem Download. Uwaga w tym momencie nasze urządzenie pobiera dane z internetu! To tylko kilka kilobajtów, ale potrzebujemy mieć włączony internet. Po pobraniu danych możemy wyjść z programu.

GPS powinien się ustabilizować w ciągu 30 sek.

Autorem tego programu, a właściwie narzędzia jest firma EclipSim. Dla mnie to aplikacja MUST HAVE dla tych, którzy korzystają z nawigacji. Program całkowicie darmowy, dla chcących wesprzeć autora jest też wersja donation za 8,33 zł i usuwa reklamy z darmowej wersji.

Ocena: 6/6

qrcode-app qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (5 głosów, średnia: 3,80 z 5)
Loading...

 

One Response to GPS Status & Toolbox – GPS łapie Fixa

  1. Jaga pisze:

    Miałam problem z niedziałającą nawigacją w tel samsung xcover 3. Już tel miał iść na naprawę gdy po zainstalowaniu tej aplikacji, problem z GPS zniknął jak ręką odjął. Nawigacja Google zaczęła działać bez problemów. POLECAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*