Falling Fred

Falling Fred wyprodukowany przez Dedalord, to świetna gra zręcznościowa 3D, w której kierujemy spadającym Fredem. Nie tylko nim właściwie, ale o tym dalej. Gra prezentuje się świetnie, grafiką i dźwiękiem dopełnia całą zabawę. Ja długo grać w nią nie potrafię. Zacznijmy od początku.

falling fred

Po uruchomieniu gry wyskakuje nam kilka zakładek: Play, Replays, Settings, Credits. Po tapnięciu na Credits wyświetlają się nam jakby napisy końcowe, z których możemy dowiedzieć się kto stworzył grę, muzykę itd. Po wejściu w Settings, to jest ustawienia, możemy ustawić głośność dźwięków i muzyki, oraz usunąć wszystkie wyniki z gry i jeśli jesteśmy zalogowani na Facebook’u lub Twitter’ze możemy się z nich wylogować. W Replays  możemy obejrzeć nasze zapisane upadki. W końcu tapamy Play.

falling fred

Na początku mamy do wyboru trzy poziomy Easy, Normal i Hard, jeśli gramy pierwszy raz możemy zaznaczyć opcję „start with tutorial”, jeśli nie wiemyjak grać tapamy „How to play”, ale po przeczytaniu tej recenzji na pewno będziecie wiedzieli. po wybraniu trybu jesteśmy przenoszeni do wyboru postaci. Na ten czas mamy ich 6 z tego dwie tylko odblokowane, Fred, rudy chłopiec i Dummy, mały robot. Resztę możemy odblokować za pieniążki. Po tapnięciu na postać pojawia się nam krótki opis każdej z nich. Gdy zdecydujemy, którą postacią chcemy grać tapamy Play.

falling fred

Przenosimy się jakby do wielkiej wieży czy tam wentylacji i… spadamy. Ruszamy telefonem na boki by postać  poruszała się na boki, to samo z przechylaniem telefonu w przód i w tył. Musimy omijać wszelkie przeszkody i starać się jak najmniej uszkodzić naszego bohatera. W lewym górnym rogu mamy tak jakby życie bohatera, jego twarz i stopień poszkodowania. Jeśli twarz będzie czerwona i opuchnięta znaczy, że to już koniec gry i pojawia nam się podłoga, przez którą już nie możemy się dalej przebić. Po wbiciu się w podłogę  możemy przeczytać w gazecie ile nasz bohater miał amputacji, ile litrów krwi mu przepompowano itd. Przy artykule z gazety mamy opcję do obejrzenia powtórki i zapisania jej, oraz podzieleniu się nią na Facebook’u.

falling fred

W grze są świetne dźwięki akcji, które idealnie pasują do tego jak spadamy, słychać gwizd powietrza, a gdy uderzamy o jakąś przeszkodę słychać chrzęst i i krzyki postaci. Grę polecam jednak tylko tym co mają mocne nerwy gdyż widok rozbryzgującej się krwi i oderwanych kończyn nie jest za przyjemny. Gra jednak nadaje się jedynie na 10 – 15 minut, gdyż jak długo można spadać?

Ocena: 5/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
aliens invasion
Aliens Invasion – obcy atakują

Trochę przygodowa, trochę zręcznościowa i strzelanka, taka właśnie jest gra Aliens Invasion, produkcji iTreeGamer. Połączenie tego wszystkiego daje nam prostą...

Zamknij