Facebook Messenger, oficjalny komunikator

Można rzec, że Facebook jest teraz wszędzie. Na popularnych portalach możemy klikać ‚Lubię to’ i to jest fenomen tego portalu społecznościowego. Co prawda jest to też doskonały zbiór informacji o nas, który łatwo może się stać łupem dla chociażby hackerów lub innych osób pragnących wykorzystać w jakiś sposób dane zawarte na portalu, ale nikt się tym nie przejmuje i wiele milionów ludzi korzysta z tego portalu bez przeszkód.

Ostatnio natrafiłem na aplikację dla tych, którzy lubią korzystać z Facebooka jako miejsce do wysyłania wiadomości. Facebook Messenger, to oficjalna aplikacja od Facebooka obsługująca wiadomości ze skrzynki odbiorczej oraz chat.

Aplikacja działa tak jak np. Gadu-Gadu, czyli logujemy się na swojego Facebooka i możemy korzystać.

Okienko aplikacji jest proste i przejrzyste. Widać miniaturki zdjęć oraz wiadomości od poszczególnych osób, czyli bez żadnych abstrakcji.

To samo się tyczy okienka rozmowy. Jeśli chcemy napisać na chacie online, wystarczy wybrać z menu pozycję New Message. Wybieramy osobę, do której chcemy napisać z pozycji To:, oraz wpisujemy treść naszej wiadomości. Możliwe jest także załączanie zdjęć (wystarczy tapnąć na mały aparacik) oraz umożliwienie wyświetlania naszej lokalizacji znajomym (strzałka z lewej, obok Send).

Jeśli chodzi o opcje, nie są one skomplikowane. Możemy włączyć/wyłączyć alerty (informowanie), dźwięki, wibracje, podświetlanie, lokalizację oraz wybrać dźwięk powiadomienia.

Zaawansowane opcje to: czyszczenie cache aplikacji, czyszczenie historii konwersacji oraz wersja aplikacji.

Facebook Messenger to bardzo prosta aplikacja służąca jako klient wiadomości z Facebooka. Wygląda bardzo schludnie, jest bardzo stabilna i znakomicie spełnia swoje zadanie.

Uwaga! Aplikacja nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w Polsce!

Ocena: 5/6

Pobierz Facebook Messenger

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Optimize toolbox
Optimize toolbox – szwajcarski scyzoryk dla androida

Dzisiaj postanowiłem opisać Wam bardzo fajne i przydatne narzędzie systemowe a raczej zbiór narzędzi systemowych. Optimize ToolBox jest zbiorem wielu...

Zamknij