Dropbox – praktyczna chmura


W dzisiejszych czasach kupując smartfona bierzemy jakiś pakiet internetu mobilnego. W szczególności jak ktoś kupuje telefon z androidem – aktualizacje programów z android marketu, poczta Gmail, google talk, jednym słowem bez internetu smartfon staje się zwykłym telefonem. Ja część tego artykułu piszę w docs od googla w tramwaju jadąc po moje pociechy – więc chmura jest dookoła nas i musimy się z tym pogodzić. Możemy to zjawisko wykorzystać do naszych celów.

Po tym przydługim wstępie może powiem o co mi chodzi. Wszystko sprowadza się do bardzo fajnego programu i usługi o nazwie DROPBOX. Myślę że duża liczba czytelników i użytkowników smartfonów znają dropboxa i go z powodzeniem wykorzystuje. Ja często wykorzystuję ten programik do przesyłania nie dużych plików z PC do telefonu.

DROPBOX to usługa działająca w tzw. chmurzeznaczy to mniej więcej tyle że jak tylko mamy dostęp do internetu to mamy też dostęp do plików zgromadzonych na serwerach dropboxa a co fajniejsze możemy tymi plikami się podzielić ze znajomymi. Możemy też udostępnić dany katalog dla konkretnych użytkowników i jak tylko będą mieli zainstalowaną aplikację na PC to pojawi się im odpowiedni dymek z informacją jak tylko coś zmienimy w danym katalogu (niestety takiej informacji nie ma w aplikacji na androida – musimy wejść w katalog i wtedy nowe pliki są wyróżnione i podany jest czas jak dawno temu plikzostał wrzucony na serwer).

Aplikacja na androida jest bardzo prosta w obsłudze i szybka w działaniu. Do dyspozycji mamy 2GB na początek, ale możemy to w pewien sposób powiększyć o kolejne 250MB. Wystarczy że zaprosimy znajomego do dropboxa i on wykona 5 kroków z 7. Aplikacja oczywiście integruje się z androidem i jest zawsze do wyboru gdy chcemy coś wysłać z telefonu. Jest też możliwość wyszukiwania plików na serwerach dropboxa, ale tylko w katalogach własnych i udostępnionych.

 

Moim zdaniem bardzo dobrą opcją jest zabezpieczenie dostępu do aplikacji przez własny PIN, możemy sobie nie życzyć żeby ktoś nam tam przeglądał pliki. Jeszcze jedną fajną funkcją (aczkolwiek myślę że bez tego taki program nie ma racji bytu) jest ponowienie próby wysłania plików, które z jakiś powodów nie przesłały się wcześniej.

 

Jak ktoś używa Rom Managera w wersji płatnej to może synchronizować backupy i przechowywać je na dropboxie, ale biorąc pod uwagę że backup mojego romu zajmuje jakieś 900MB to za dużo tego nie wyślemy.

Podsumowując – program bardzo prosty, bez żadnych wodotrysków, ale bardzo praktyczny i uważam że jak ktoś ma kilku znajomych, którzy podzielają Waszą pasję to można dropboxa  wykorzystać do dzielenia się różnymi plikami, szczególnie że aplikacja jest dostępna nie tylko na Androida.

OCENA: 5/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
robotek
Robotek HD – jednoręki bandyta RPG

Studio Hexage Ltd ma już na swoim koncie kilka tytułów. Robotek HD to dość dziwne połączenie gry typu RPG (mamy motyw...

Zamknij