HTC Desire HD – Root, S-OFF oraz pełne odblokowanie

htc desire hd

Cała zabawa zaczyna się, gdy chcemy odkryć nowe możliwości telefonu, albo interesujemy się jak to działa i mamy ochotę ‚pogrzebać’ w urządzeniu. Osobiście bardzo takie rzeczy lubię, dlatego pokażę Wam jak odblokować to urządzenie tak, aby wszystko działało elegancko.

Co trzeba zrobić aby całkowicie odblokować telefon? A no tak, trzeba mieć Roota – przypominam, jest to coś, dzięki czemu mamy dostęp do plików systemowych oraz S-OFF – czyli zdjęcie wszelkich blokad, które blokują wgrywanie nowych romów (czyli systemów Android). Dodatkowo można sobie zdjąć Simlocka (za free!) oraz zmienić Radio (czyli sterowniki od łączności).

Pamiętam jak odblokowałem Desire HD w niedługim czasie po zakupie. Było to działanie dość uciążliwe, ale że takie coś lubię, zrobiłem to z przyjemnością. Teraz jest to dużo, dużo łatwiejsze i wszystko można zrobić metodą kilku klików, bez żadnej specjalistycznej wiedzy.

Generalnie znalazłem 2 narzędzia, dzięki którym można w prosty sposób odblokować telefon. Jedno w postaci komend w wierszu polecenia (cmd), a drugie jako zwyczajna aplikacja. Macie dwie drogi do wyboru. Nie faworyzuje żadnej z nich, bo obie są dobre i w miarę proste. Zaczynamy.

Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność! Napomnieć trzeba, że ciężko uceglić (tak zwany brick) tymi metodami nasze urządzenie.

Przed przystąpieniem do czegokolwiek trzeba sprawdzić, czy na komputerze są zainstalowane sterowniki HTC Driver 3.0.0.007 (link do pobrania), platforma SDK (link tutaj) oraz NET Framework 3.5 i NET Framework 4.0 (do znalezienia w google). Bez tego nic nie zrobimy. Sprawdzamy również wersję systemu i zapamiętujemy. (Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu -> Wersja systemu Android). Wyłączamy szybkie uruchamianie (Ustawienia -> Aplikacje lub Ustawienia -> Zasilanie) oraz włączamy Debugowanie USB (Ustawienia -> Aplikacje -> Tworzenie). W tekście może także pojawić się określenie RUU – jest to najzwyczajniej standardowa wersja Androida, którą dorzuca producent.

ZANIM ZACZNIESZ COKOLWIEK ROBIĆ PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ DO KOŃCA!

Soft 3.12 jest nie rootowalny, czyli nie zrobimy roota nie zmieniając uprzednio całego softu.

Droga 1 (instalacja programu na komputerze):

Uwaga! Metoda ta może nie działać, ponieważ program nie jest wspierany przez autorów i serwery zostały wyłączone.

ROZWIŃ

 

Droga 2 (konsola cmd): Ace Advanced Hack Kit (wersja z: 11.09.2012):

Tu oryginalny temat z tą aplikacją (niestety po angielsku): Introducing Ace Advanced Hack Kit XDA

Albo stąd: AAHK11092012

Ta metoda jest trochę łatwiejsza, bo jest to troszkę bardziej zautomatyzowane. Otwieramy pobrany folder:

Introducing Ace Advanced Hack Kit

Otwieramy hack-ace.cmd (jakby się coś nie chciało włączyć, uruchamiamy z prawami administratora) Jeśli program wyrzuci komunikat o wprowadzenie hasła, znajdziemy je w folderze z programem, a konkretniej /tools/txt/ Hasło znajduje się w pliku CAJUN.txt i jest ono generowane za każdym razem gdy włączamy program.

Introducing Ace Advanced Hack Kit

Teraz, aby wszystko zrobić wciskamy 1 i zatwierdzamy enterem. Wszystko się robi automatycznie, za jednym zamachem: S-OFF, SIM Unlock, Super CID, Root, Busybox, ClockworkMod. Należy uzbroić się w cierpliwość, bo to może trochę potrwać. Na końcu powinien się pojawić komunikat o sukcesie. Dodatkowe opcje dostępne po wybraniu o:

Introducing Ace Advanced Hack Kit

 1. Install Stock ATT Froyo Radio – instalacja standardowego Radia do Androida 2.2 Froyo
 2. Install ATT Froyo OTA Update Radio – instalacja standardowego Radia do Androida 2.2 Froyo po aktualizacji
 3. Install ATT Gingerbread Radio – instalacja standardowego radia do Androida 2.3 Gingerbread
 4. Install your own Radio or PD98IMG – style ROM – instalacja własnego Radia lub romu
 5. Remove PD98IMG.zip from SDCard <after hbootPD98IMG Flash> – usunięcie pliku PD98IMG.zip z karty pamięci po odblokowaniu urządzenia

sReturn to S-ON and Flash Stock RUU <RUU not supplied> – przywrócenie telefonu do stanu fabrycznego, z tym że oprogramowanie producenta nie jest załączone (Niestety to nie działa, nie należy używać tego do przywracania)

t – Toggle Flash Method – current method is fastbootRUU – zmiana metody flashowania

 

No i to byłoby na tyle. Urządzenie jest w pełni odblokowane. Żeby było jasne, straciliśmy gwarancję, ale w każdej chwili można ją odzyskać chociażby opisanymi narzędziami.

Aby sprawdzić czy operacja na pewno przebiegła pomyślnie wchodzimy do bootloadera i sprawdzamy, czy na górze jest mniej, więcej taka treść: ACE PVT SHIP S-OFF HBOOT-0.85.2007 Treść może się różnić, ale najważniejsza jest część S-OFF, jeśli wystąpi, wszystko jest ok! Jeśli nie chciałoby wgrać się radio należy dodatkowo zrobić ENG-S-OFF:

 • Pobieramy DHD
 • Rozpakowujemy paczkę na karcie SD
 • Pobieramy Terminal Emulator
 • Otwieramy go, wpisujemy su i potwierdzamy dostęp do Roota
 • Następnie sh /sdcard/DHD/check (Uwaga! Należy pilnować spacji po sh)
 • Jeśli nie wystąpi żaden błąd wpisujemy sh /sdcard/DHD/backup
 • Jeśli nadal wszystko ok wpisujemy sh /sdcard/DHD/hboot

Teraz w bootloaderze powinno pojawić się coś na wzór: ACE PVT ENG S-OFF HBOOT-0.85.2007 Od teraz wgrywanie radia powinno działać bez zarzutu!

NIEDZIAŁAJĄCY DODATEK

 

Kiedy wszystko zawodzi..

Jeśli próbowaliście już wszystkiego i dalej nie pomogło, pokażę co zrobić, aby w końcu się udało. Może wydawać się to dość skomplikowane, ale jeśli przeczytacie ze zrozumieniem, nie powinno być problemów.

Uwaga! Proces ten usunie aktualny soft, a więc usunie wszystko z telefonu!

Pobieramy następujące dodatkowo (musimy mieć pobrane AAHK031011) następujące pliki:

AAHK 12.06.2012

RUU 2.36

RUU 1.32

Przystępujemy do zabawy.

Włączamy w telefonie debugowanie USB i podłączamy go do komputera (tylko ładowanie). Uruchamiamy RUU 2.36 na PC (to jest plik .exe!) i instalujemy je na telefonie podążając zgodnie z instrukcjami na ekranie. Należy uzbroić się w cierpliwość i nie bać się gdy na ekranie telefonu pojawi się napis HTC na czarnym tle.

Po udanym procesie wgrywania softu, będzie zainstalowana starsza wersja systemu Android.

Następnym krokiem jest zdjęcie blokady S-OFF.

Próbujemy najpierw AAHK-03.10.2011 i jeśli proces się zatrzyma lub wystąpi błąd, należy odłączyć telefon od PC, wyjąć baterię i uruchomić ponownie. Bardzo prawdopodobne jest, że telefon dostanie tzw „bootloopa”, czyli będzie widniał napis HTC na białym tle, lub animacja włączania będzie zapętlona. W tym wypadku trzeba włączyć telefon w trybie bootloader i wybrać opcję fastboot. Następnie próbujemy nowszą wersją AAHK-12.06.2012. Zakładamy, że wszystko poszło bez problemu i mamy S-OFF.

Jednakże czasem może i to nie zadziałać, więc wgrywamy RUU 1.32 i wykonujemy procedury programem AAHK jak napisałem wyżej.

System powinien się odblokować. Pozostaje wgrać ENG S-OFF, dotykowe Recovery, zmienić soft i cieszyć się nowym romem!

 

Jeśli masz już naprawdę dość, istnieje możliwość przysłania do mnie telefonu. Na cały proces potrzebuję 60min. Wszelkie pytania proszę kierować na e-mail bądź GG. W przypadku chęci wysłania do mnie telefonu nie odpowiadam w komentarzach. Transakcja może być zabezpieczona przez jakiś portal aukcyjny.

 

//LINKI DO AAHK, ENG S-OFF ZAKTUALIZOWANE.

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (10 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

214 Responses to HTC Desire HD – Root, S-OFF oraz pełne odblokowanie

 1. It's a-me, Mario! pisze:

  Hej Diamond 🙂 świetny poradnik, ale jeśli masz taką możliwość to mógłbyś zrobić reupload pliku DHD, który potrzebny jest do ENG S-OFF? Robiłem wszystko przez AAHK i ciężko dziś o tę paczuszkę, a bez tego chyba nie da rady wrzucić ARHD 9.2

 2. raven pisze:

  wszystko fajnie tylko jak zmienic tego softa dla 3.12

  • Diamond pisze:

   Pisałem już o tym wielokrotnie w komentarzach – niestety bardzo trudno jest zmienić ten soft, dlatego dopóki nie dostanę telefonu jest mi ciężko pomóc.

 3. lipa pisze:

  probowalem juz wszystkiego i nic ;/ , swojego zrootowalem z tego poradnika kiedys, tez byly problemy, ale jakos poszlo, mam drugiego teraz brandowany z orange i nie moge downgrade zrobic, robilem krok po kroku i nic(format FAT32 karty, polaczenie z debugowaniem , tworzenie goldcard, probowalem z jednej i drugiej metody , komunikat pozytywny, ale jak chcialem wykonac krok downgrade, wyskakuje, ze nie mozna ;/ (gg 9200733)

 4. Przekon pisze:

  Witam, mam taki problem, gdy ściągnąłem aplikacje ace advanced hack kit to przy jej włączaniu jedynie mi mruga, nie chce sie włączyć (oczywiście mam wszystko co jest potrzebne pobrane sterowniki htc, sdk, frameworki)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
math maniac
Math Maniac – ćwicz komórki

Zaproponuję Wam coś, dzięki czemu poćwiczycie szare komórki. Gierka ta nie tylko da sporo frajdy, ale też nauczy szybko myśleć,...

Zamknij