HTC Desire HD – Root, S-OFF oraz pełne odblokowanie

htc desire hd

Cała zabawa zaczyna się, gdy chcemy odkryć nowe możliwości telefonu, albo interesujemy się jak to działa i mamy ochotę ‚pogrzebać’ w urządzeniu. Osobiście bardzo takie rzeczy lubię, dlatego pokażę Wam jak odblokować to urządzenie tak, aby wszystko działało elegancko.

Co trzeba zrobić aby całkowicie odblokować telefon? A no tak, trzeba mieć Roota – przypominam, jest to coś, dzięki czemu mamy dostęp do plików systemowych oraz S-OFF – czyli zdjęcie wszelkich blokad, które blokują wgrywanie nowych romów (czyli systemów Android). Dodatkowo można sobie zdjąć Simlocka (za free!) oraz zmienić Radio (czyli sterowniki od łączności).

Pamiętam jak odblokowałem Desire HD w niedługim czasie po zakupie. Było to działanie dość uciążliwe, ale że takie coś lubię, zrobiłem to z przyjemnością. Teraz jest to dużo, dużo łatwiejsze i wszystko można zrobić metodą kilku klików, bez żadnej specjalistycznej wiedzy.

Generalnie znalazłem 2 narzędzia, dzięki którym można w prosty sposób odblokować telefon. Jedno w postaci komend w wierszu polecenia (cmd), a drugie jako zwyczajna aplikacja. Macie dwie drogi do wyboru. Nie faworyzuje żadnej z nich, bo obie są dobre i w miarę proste. Zaczynamy.

Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność! Napomnieć trzeba, że ciężko uceglić (tak zwany brick) tymi metodami nasze urządzenie.

Przed przystąpieniem do czegokolwiek trzeba sprawdzić, czy na komputerze są zainstalowane sterowniki HTC Driver 3.0.0.007 (link do pobrania), platforma SDK (link tutaj) oraz NET Framework 3.5 i NET Framework 4.0 (do znalezienia w google). Bez tego nic nie zrobimy. Sprawdzamy również wersję systemu i zapamiętujemy. (Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu -> Wersja systemu Android). Wyłączamy szybkie uruchamianie (Ustawienia -> Aplikacje lub Ustawienia -> Zasilanie) oraz włączamy Debugowanie USB (Ustawienia -> Aplikacje -> Tworzenie). W tekście może także pojawić się określenie RUU – jest to najzwyczajniej standardowa wersja Androida, którą dorzuca producent.

ZANIM ZACZNIESZ COKOLWIEK ROBIĆ PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ DO KOŃCA!

Soft 3.12 jest nie rootowalny, czyli nie zrobimy roota nie zmieniając uprzednio całego softu.

Droga 1 (instalacja programu na komputerze):

Uwaga! Metoda ta może nie działać, ponieważ program nie jest wspierany przez autorów i serwery zostały wyłączone.

ROZWIŃ

 

Droga 2 (konsola cmd): Ace Advanced Hack Kit (wersja z: 11.09.2012):

Tu oryginalny temat z tą aplikacją (niestety po angielsku): Introducing Ace Advanced Hack Kit XDA

Albo stąd: AAHK11092012

Ta metoda jest trochę łatwiejsza, bo jest to troszkę bardziej zautomatyzowane. Otwieramy pobrany folder:

Introducing Ace Advanced Hack Kit

Otwieramy hack-ace.cmd (jakby się coś nie chciało włączyć, uruchamiamy z prawami administratora) Jeśli program wyrzuci komunikat o wprowadzenie hasła, znajdziemy je w folderze z programem, a konkretniej /tools/txt/ Hasło znajduje się w pliku CAJUN.txt i jest ono generowane za każdym razem gdy włączamy program.

Introducing Ace Advanced Hack Kit

Teraz, aby wszystko zrobić wciskamy 1 i zatwierdzamy enterem. Wszystko się robi automatycznie, za jednym zamachem: S-OFF, SIM Unlock, Super CID, Root, Busybox, ClockworkMod. Należy uzbroić się w cierpliwość, bo to może trochę potrwać. Na końcu powinien się pojawić komunikat o sukcesie. Dodatkowe opcje dostępne po wybraniu o:

Introducing Ace Advanced Hack Kit

 1. Install Stock ATT Froyo Radio – instalacja standardowego Radia do Androida 2.2 Froyo
 2. Install ATT Froyo OTA Update Radio – instalacja standardowego Radia do Androida 2.2 Froyo po aktualizacji
 3. Install ATT Gingerbread Radio – instalacja standardowego radia do Androida 2.3 Gingerbread
 4. Install your own Radio or PD98IMG – style ROM – instalacja własnego Radia lub romu
 5. Remove PD98IMG.zip from SDCard <after hbootPD98IMG Flash> – usunięcie pliku PD98IMG.zip z karty pamięci po odblokowaniu urządzenia

sReturn to S-ON and Flash Stock RUU <RUU not supplied> – przywrócenie telefonu do stanu fabrycznego, z tym że oprogramowanie producenta nie jest załączone (Niestety to nie działa, nie należy używać tego do przywracania)

t – Toggle Flash Method – current method is fastbootRUU – zmiana metody flashowania

 

No i to byłoby na tyle. Urządzenie jest w pełni odblokowane. Żeby było jasne, straciliśmy gwarancję, ale w każdej chwili można ją odzyskać chociażby opisanymi narzędziami.

Aby sprawdzić czy operacja na pewno przebiegła pomyślnie wchodzimy do bootloadera i sprawdzamy, czy na górze jest mniej, więcej taka treść: ACE PVT SHIP S-OFF HBOOT-0.85.2007 Treść może się różnić, ale najważniejsza jest część S-OFF, jeśli wystąpi, wszystko jest ok! Jeśli nie chciałoby wgrać się radio należy dodatkowo zrobić ENG-S-OFF:

 • Pobieramy DHD
 • Rozpakowujemy paczkę na karcie SD
 • Pobieramy Terminal Emulator
 • Otwieramy go, wpisujemy su i potwierdzamy dostęp do Roota
 • Następnie sh /sdcard/DHD/check (Uwaga! Należy pilnować spacji po sh)
 • Jeśli nie wystąpi żaden błąd wpisujemy sh /sdcard/DHD/backup
 • Jeśli nadal wszystko ok wpisujemy sh /sdcard/DHD/hboot

Teraz w bootloaderze powinno pojawić się coś na wzór: ACE PVT ENG S-OFF HBOOT-0.85.2007 Od teraz wgrywanie radia powinno działać bez zarzutu!

NIEDZIAŁAJĄCY DODATEK

 

Kiedy wszystko zawodzi..

Jeśli próbowaliście już wszystkiego i dalej nie pomogło, pokażę co zrobić, aby w końcu się udało. Może wydawać się to dość skomplikowane, ale jeśli przeczytacie ze zrozumieniem, nie powinno być problemów.

Uwaga! Proces ten usunie aktualny soft, a więc usunie wszystko z telefonu!

Pobieramy następujące dodatkowo (musimy mieć pobrane AAHK031011) następujące pliki:

AAHK 12.06.2012

RUU 2.36

RUU 1.32

Przystępujemy do zabawy.

Włączamy w telefonie debugowanie USB i podłączamy go do komputera (tylko ładowanie). Uruchamiamy RUU 2.36 na PC (to jest plik .exe!) i instalujemy je na telefonie podążając zgodnie z instrukcjami na ekranie. Należy uzbroić się w cierpliwość i nie bać się gdy na ekranie telefonu pojawi się napis HTC na czarnym tle.

Po udanym procesie wgrywania softu, będzie zainstalowana starsza wersja systemu Android.

Następnym krokiem jest zdjęcie blokady S-OFF.

Próbujemy najpierw AAHK-03.10.2011 i jeśli proces się zatrzyma lub wystąpi błąd, należy odłączyć telefon od PC, wyjąć baterię i uruchomić ponownie. Bardzo prawdopodobne jest, że telefon dostanie tzw „bootloopa”, czyli będzie widniał napis HTC na białym tle, lub animacja włączania będzie zapętlona. W tym wypadku trzeba włączyć telefon w trybie bootloader i wybrać opcję fastboot. Następnie próbujemy nowszą wersją AAHK-12.06.2012. Zakładamy, że wszystko poszło bez problemu i mamy S-OFF.

Jednakże czasem może i to nie zadziałać, więc wgrywamy RUU 1.32 i wykonujemy procedury programem AAHK jak napisałem wyżej.

System powinien się odblokować. Pozostaje wgrać ENG S-OFF, dotykowe Recovery, zmienić soft i cieszyć się nowym romem!

 

Jeśli masz już naprawdę dość, istnieje możliwość przysłania do mnie telefonu. Na cały proces potrzebuję 60min. Wszelkie pytania proszę kierować na e-mail bądź GG. W przypadku chęci wysłania do mnie telefonu nie odpowiadam w komentarzach. Transakcja może być zabezpieczona przez jakiś portal aukcyjny.

 

//LINKI DO AAHK, ENG S-OFF ZAKTUALIZOWANE.

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (10 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

214 Responses to HTC Desire HD – Root, S-OFF oraz pełne odblokowanie

 1. Roberf pisze:

  Dzień dobry. Wrócił moj HTC z serwisu po wymianie plyty głownej i nie mam S-OFF. Po przeczytaniu komentarzy dowiedziałe msię za mam zablokować botloadera, który jest u mnie odblokowany. Jak to zrobić ??
  Wersja oprogramowania Android 2.3.5 soft 3.12.405.1

 2. Kamil pisze:

  witam ponownie,
  zablokowałem bootloadera, mam napisane:
  ***RELOCKED***
  ACE PVT SHIP S-ON RL
  Hboot-2.00.029
  MICROP-0438
  RADIO-26.14.04.28_M
  eMMC-boot
  jak ponownie odpaliłem RUU, to wyrzuciło mi błąd 140…… I tu moje pytanie czy przez GoldCard mogę zrobić downgrade ??? Co robię źle??? Dodam że telefon jest z rootowany. Chciałbym w końcu zmienić ten ROM :/

 3. Kamil pisze:

  witam
  Diamond mam problem, w końcu postanowiłem zrobić coś z moim DHD, doradziłeś mi żebym zaczął od ,,kiedy wszystko zawodzi” http://www.androidrecenzje.pl/jak-zrobic-kopie-calego-romu. Pobrałem wszystko co było mi potrzebne, odpaliłem RUU 2.36 i po chwili wywaliło mi błąd 155, po czym cały proces stanął… wyświetlił mi się jakiś tam proces usuwania błędu co spowodowało że telefon wstał 😀 i tu moje pytanie czy ten błąd jest spowodowany tym że mam odblokowany bootloader przez HTCDev ??

 4. mmariusz_2004 pisze:

  Diamond jak możesz podeślij inne RUU bo te jest coś zwalone nie można go rozpakować z winrara

 5. mmariusz_2004 pisze:

  Diamond mam taki problem, mój DHD nie jest brandowany, zakupiony na wolnym rynku. Posiadałem oprogramowanie 2.3.5 sense 3.0, zdjąłem blokady programem AAHK i wgrałem Rom ViperDHD v1.2.3, ale po kilku tygodniach nie przypadł mi do gustu i postanowiłem wrócić do stockowego 2.3.5. Użyłem do tego znowu AAHK fabryczne przywracanie program zrobił swoje czyli zrobił z s-off na s-on, ale nie mam polskiego języka zrobiłem ota do wersji najnowszej RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3.12.405.1_Radio_12.65.6 0.29_26.14.04.28_M_release_225512_signed.exe rom się wgrał, ale dalej nie mam polskiego proszę o pomoc nie za bardzo się znam a zależy mi bardzo żeby przywrócić do stanu fabrycznego bo DHD jest jeszcze na gwarancji. Proszę o pomoc.

 6. Łukasz pisze:

  W moim przypadku
  Android: 2.3.5 HTC: 3.13
  Wszystko zawiodło , natomiast AAHK 12.06.2012 zadziałał bezproblemowo 🙂

 7. Michał pisze:

  Warto też dodać dla potomnych aby kabel łączący telefon z komputerem był jedynym kablem, aby nie było przedłużek jak w moim przypadku, inaczej telefon może być w ogóle nie rozpoznawalny. Należy podłączyć go bezpośrednio do któregoś z gniazd USB w komputerze.

  Jestem właśnie w trakcie robienia S-OFF przy użyciu AAHK-03.10.2011 na Andku 2.3.3 i… system uruchamia się – świetny znak. Widzę nowe aplikacje. Dla pewności ściągam root Checker, sprawdzam… mam roota :)))
  Czyszczę więc kartę SD i wchodzę do bootloadera (Volume- i Power).
  Mam S-OFF !!! 🙂
  Hurra 😀
  Teraz chyba nadszedł czas aby wgrać jakiś ROM 🙂
  Przydałby się poradnik jak to robić ;P

 8. Michał pisze:

  Aktualizacja:
  Znalazłem przyczynę mojego problemu – myślę że powinieneś dodać do opisu.
  Ja wcześniej odblokowałem bootloader poprzez stronę HTCDev.com – nie należy tego robić! Musiałem go ponownie zablokować, inaczej żadne w/w próby opisane przez Ciebie nie działają. Udało mi się zejść z softu 2.3.5 do 2.3.3 ale niestety dalej mam S-ON 🙁
  Kombinuję dalej.

 9. Michał pisze:

  A u mnie nic się nie udało, ani jedna z opisanych operacji. Robiłem wsio wg. opisu i kiszka.
  Android 2.3.5 soft 3.12.405.1

 10. Paweł pisze:

  Wszystko się udało, Diamond doradził mi żebym skupił się na temacie „Kiedy wszystko zawodzi..”. Dodaje: HTC: 3.12, Android: 2.3.5. Najpierw z trudnościami (ponieważ przed odpaleniem RUU 2.36 od razu włączyłem AAHK 03.10.2011) downgrade się nie udał, ale jak wszystko w opisie nastąpił bootloop. Ustawienie na fastboot i downgrade poprzez RUU 1.32 zadziałał. Potem to już z górki, naprawdę super tutorial i piwo dla autora 🙂 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
math maniac
Math Maniac – ćwicz komórki

Zaproponuję Wam coś, dzięki czemu poćwiczycie szare komórki. Gierka ta nie tylko da sporo frajdy, ale też nauczy szybko myśleć,...

Zamknij