Cliff Climb – yeti i pingwin

Nic specjalnego a cieszy. Cliff Climb stworzona przez Penguin Games robi dobre pierwsze wrażenie samą grafiką. Przez co mnie nieco zwiodła gdyż sądziłam, że będzie bardziej ambitna. W grze praktycznie nie ma opcji, tylko Graj (strzałka w prawo na obrazku wyżej) i podczas gry opcja by wyłączyć dźwięk, którego wcale, aż tak dużo nie ma.

Na czym gra polega? A więc mamy stworka, znaczy się yetiego i pingwina, przyjaciele, wrogowie, nie wiem, bo w pierwszej chwili myślałam, że mam zabić pingwinka tą dzidą (czytaj soplem). Fakt, nie przeczytałam instrukcji, która wyświetla się i jest widoczna jak wół na polanie po kliknięciu tej strzałki. Więc w niej mamy napisane, że po dotknięciu ekranu yeti rzuca soplem, który wbija się w skalę lodową. Po co? A po to żeby nasz mały pingu mógł sobie wskoczyć, i musimy go doprowadzić jak najwyżej, i mamy na to tylko 12 sopli.

I żeby było fajniej pingu skacze tylko 1,2 metra. Mamy więc podaną o lewo miarkę i sobie odmierzamy gdzie jest ten 1,2. Nie jest to wcale takie łatwe gdyż yeti skacze na trampolinie i raz skoczy wyżej raz niżej. Wracając do dźwięków to są to dźwięki rzucania sopla i jakiegoś tam szczebiotania przez pingwinka.

Możemy też zobaczyć po kliknięciu telefonowego menu jakie są największe wyniki, na szczęście nie widziałam żadnych oszustów nie widziałam, gdyż wyniki ledwo przekraczały 13, a jak już pewnie więksi matematycy obliczyli pingu może skoczyć najwyżej na 14,4 m.

Gra niestety po kilku podejściach staje się nudna, żmudna, bo praktycznie nic się nowego nie dzieje. Jest ona dobra na jakąś chwile na przykład czekania na autobus czy na znajomego, na dłuższe zabawy według mnie się nie sprawdza. Ale najlepiej sami oceńcie, miłej zabawy.

Ocena: 3+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
duck hunter
Duck Hunter – prawie jak Duck Hunt!

Na pewno kojarzycie słynne Duck Hunt na pegazusa. Teraz możesz grać w to w swoim telefonie. Wiadomo, daleko mu do...

Zamknij