CamScanner – mobilny kreator pdf-ów

camscanner

Bardzo fajna aplikacja, którą mam od dość dawna, ale w ogóle z niej nie korzystałem. Przypomniałem sobie o niej, gdy pojawiła się kolejna aktualizacja. Drugim przyczynkiem powrotu do tej aplikacji był mój udział w szkoleniu, gdzie prowadzący cały czas pisał coś na flipcharcie.

Zrobiłem zdjęcie flipchartu, otworzyłem CamScanner i…… Bingo! Materiały ze szkolenia uzupełniłem sobie plikami pdf  „zdjętymi” z flipcharta. Tu nastąpiła pewna niedogodność; musiałem wysłać moje dane wszystkim uczestnikom szkolenia. Ich zdziwienie, co do jakości pdf-ów sięgnęło zenitu.

camscanner
Z aplikacji możemy korzystać w dwojaki sposób. Otwieramy ją i z poziomu aplikacji robimy zdjęcie i dalej  zamieniamy na plik pdf. Możemy też, robić tylko zdjęcia, a potem wybrać CamScanner w Galerii za pomocą przycisku udostępnij. Druga forma jest wygodniejsza, gdy mamy na raz dużo plików do obrobienia. Program ma wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest przycinanie zdjęcia.

camscanner

Jak widzicie na ekranie powyżej, przycinanie może być bardzo precyzyjne dzięki lupie pojawiającej się w trakcie działania. Aplikacja pozwala również tworzyć wielostronicowe pdf-y. Dla mnie stał się niezastąpiony, odkąd zacząłem skanować wizytówki i dołączać je do kontaktu. Zeskanowane pliki wrzucam, też do swojego dropboxa. Oczywiście jakość wynikowa pliku zależy od wielu czynników takich jak: oświetlenie (nie zalecam używać lampy błyskowej!), rozdzielczość aparatu i …. czystości obiektywu.

Ocena: 5/6

qrcode-app qrcode-app 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
IRunner – dzika świeczka

IRunner - kolejna prosta gra zręcznościowa, która wywołuje wiele emocji, szczególnie na dalszych planszach (przynajmniej u mnie). Wyprodukowana przez DroidHen,...

Zamknij