Bow Man – łucznik

Jest kilka gier tego typu. Mamy do dyspozycji łucznika i po prostu strzelamy. Czy to do celów ruchomych, czy statycznych, strzelamy. Takie gry są proste jeśli mamy smykałkę i trochę refleksu.

Dlaczego wybrałem akurat tą grę? Ponieważ ma w sobie to coś co sprawia, że lubię w nią grać. Nie chodzi o grafikę, bo ta jest naprawdę prosta, rzec można, prawie pikselowa. Czy muzykę, której tu nie ma, a są zamiast tego takie zwykłe ‚pacnięcia’, gdy trafimy cel i odgłos wystrzeliwanej strzały.

Menu jest przejrzyste. Mamy tu podstawowe opcje, czyli wybór trybów gry: Practise, vs Human, vs Computer, Bird Hunting; opcje oraz odsyłacz do większej ilości gier producenta.

Omówię teraz wszystko po kolei. Zacznijmy od tego jak w ogóle grać. Mamy swojego łucznika, dotykamy ekranu. Naciągamy łuk poprzez przesunięcie palcem po ekranie w odpowiednią stronę, tak aby pokazało 100 (jest to siła naciągu łuku, proponuję zawsze wybierać 100), ustawiamy kąt padania strzały i puszczamy palec. Ot cała filozofia. Trzeba pamiętać o tym iż przeciwnik/cel z każdą rozgrywką może być usytuowany w innym miejscu, znaczy odległości oraz o tym, że w grze występuje wiatr, który przeszkadza lub pomaga w strzelaniu z łuku. Takie kółeczko z lewej to dodatkowy przycisk, dzięki któremu po tapnięciu możemy przyjrzeć się planszy przesuwając po ekranie palcem.

Teraz poszczególne tryby gry:

Practise

Coś aby potrenować i zobaczyć w ogóle jak wygląda rozgrywka. Celujemy do przeszkody którą jest taka bramka widoczna na obrazku powyżej. Nie jest to wcale takie łatwe jak na Practise, aczkolwiek ćwiczy celność.

vs Human

Coś co najbardziej lubię rozgrywka ze znajomymi. Strzelamy na zmianę.

vs Computer

Rozgrywka przeciwko komputerowi, a raczej wirtualnemu przeciwnikowi.

Bird Hunting

Polowanie na ptaki. Bardzo fajny tryb rozgrywki, strzelamy do ptaków. Tutaj mamy dwa podtryby: Unlimited Mode, czyli strzelamy dokąd nam się znudzi oraz Challenge Mode, czyli z ograniczoną ilością strzał do dyspozycji. Strzały ubywają, gdy nie trafimy.

Teraz opcje.

Możemy włączyć/wyłączyć poszczególne elementy: Wind – wiatr, Wall – ściana utrudniająca granie, postawiona na środku planszy, Blood – krew, Sound – dźwięk, Index – podpowiedzi, Auto zoom – automatyczne oddalanie/przybliżanie, gdy nasza strzała leci.

Jak widać gra jest naprawdę prosta. Według mnie największą frajda jest granie ze znajomymi i to jest to coś, o czym pisałem na samym początku!

Ocena: 5/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
SDK android
SDK instalacja

Chciałbym przypomnieć wszystkim tym, którzy jeszcze nie zauważyli, że na naszej stronie pojawiła się instrukcja instalacji bibliotek SDK krok po...

Zamknij