Barcode Scanner

W sklepach, na produktach są wszechobecne kody kreskowe. Wiadomo cóż to jest, kilkanaście różnej grubości kresek, dzięki którym system albo kasa fiskalna wie jaki towar chcemy kupić oraz za ile on jest. Bardzo przydatna funkcja, a przede wszystkim zaoszczędza wiele, wiele czasu w sklepach.

Od dziś taką funkcję możemy mieć i my w naszych smartfonach. Barcode Scanner przychodzi z pomocą.

Ten prosta aplikacja umożliwi nam zeskanowanie kodów kreskowych z dowolnych produktów. A po co? A no na przykład w domowych zaciszu możemy sobie sprawdzić czy nie przepłaciliśmy za dany produkt. Aplikacja po zeskanowaniu kodu ma możliwość połączenia się z internetem (konkretniej z Google) i wyszukania produktu.

Wszystko po tapnięciu na Szukaj w sieci i jak zauważyłem tylko ta funkcja najlepiej działa dla produktów z rodzimego kraju. Jak widać wyżej, wyszukiwanie jest w miarę dokładne i można sprawdzić kilka adresów.

Barcode Scanner to nie tylko skanowanie sklepowych kodów kreskowych. Udostępniona jest opcja skanowanie QR Code, czyli znacznie przydatniejszej funkcji. QR Code, to dość niedawny wynalazek, są to takie kody w postaci obrazka, w których można zapisać właściwie dowolną informację: link, imię, nazwisko, właściwie dowolny tekst.

QR Code są stosowane również tutaj na portalu. Jest to niezwykle prosta metoda, aby natychmiast przetestować grę lub aplikację!

Samo skanowanie jest niezwykle proste, a aplikacja bardzo czuła na kody.

Pojawia się okienko (niestety tutaj go nie widać), a potem postępujemy zgodnie z instrukcją na ekranie. Ot proste i przyjemne.

Lista opcji:

Nie będę tu się rozpisywał, sami zobaczcie jakie opcje oferuje aplikacja.

Ocena: 5/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
bord android
PicsIn zdjęcia – edytor zdjęć i nie tylko !

Chciałbym przedstawić wam aplikację, którą używam od dość dawna. Trafiłem na nią przez przypadek szukając czegoś na Facebooku. Zainstalowałem na...

Zamknij