Angry Birds czyli Wściekłe Kurczaki

Gra Angry Birds została stworzona przez firmę Rovio w 2010 roku i od razu znalazła rzeszę fanów i stała się najlepszą grą roku. Jest to prosta gra logiczna, przy której nie potrzeba marnować czasu na zrozumienie fabuły i trudzić się przy rozwiązywaniu pogmatwanych zagadek. Wściekłe Kurczaki, a właściwie różnego rodzaju ptaki, mszczą się na zwyrodniałych świnkach, które zabrały ich jajka , co możemy zobaczyć na krótkim filmiku we wstępie gry.

Dokładniej: gra polega na wystrzeliwaniu ptaków z procy w różnych kierunkach i z różną siłą tak by zniszczyć wszystkie prosiaki i jak najwięcej konstrukcji, na których się znajdują.

Za każdą planszę można zdobyć od 1 do 3 gwiazdek i dzięki nim odblokowujemy kolejną planszę , po uzyskaniu odpowiedniej ich  ilości odblokowujemy światy , których w tej grze jest wiele, a dodatkowe otrzymujemy przy okazji świąt ( np. Boże Narodzenie, Walentynki, Święto Św. Patryka etc.).

Istnieją różne rodzaje ptaków.

Czerwone – pierwsze z dostępnych, nie niszczą zbyt wiele, ale na pierwszych planszach są wystarczająco mocne. Nie mają super mocny w przeciwieństwie do kolejnych.

Żółte – mają w kuperku nitro, które po tapnięciu drugi raz na ekran odpala się. Bez problemów niszczą drewno i nie staną im na przeszkodzie żadne świnki.

Niebieskie – szalone trio, po tapnięciu drugi raz na ekran rozdziela się na 3 małe kogutki, które rąbią szkło niczym korniki drewno .

Czarne – wybuchowa bomba, która po tapnieciu rozwala metal w drobny mak.

Białe – dzikie kokoszki, po dotknięciu po raz drugi ekranu znosi super jajo, które spadając na świńskie konstrukcje robi BIG BUM!

Zielone – niczym bumerangi po wystrzeleniu zawracają by atakować przyszłe kotlety ze strony, z której ich się nie spodziewają.

Istnieje również 5 rodzajów świnków.

Najmniejsze są najprostsze do zabicia, istnieją też duże prosiaki ale ich też jest łatwo się pozbyć. Jednymi z gorszych są knury z wąsami i koroną, jednak swą wredotą przerastają je świnie z kaskiem, który chroni ich ryjek przed cierpieniem. Ale nie na długo!

Cichy i budujący w napięciu podkład muzyczny świetnie pomaga w napawaniu się nienawiścią przeciwko świnkom.

Ocena: 5 / 6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (16 głosów, średnia: 4,94 z 5)

Loading...

4 Responses to Angry Birds czyli Wściekłe Kurczaki

 1. Diamond pisze:

  Szukaj pod „Angry Birds java”, a jak nie będą działać, to jest wersja na pc.

 2. Kamil pisze:

  Fajna wciągająca gra. Jest możliwość zainstalowania jej na Samsungu Avila?

 3. roboprint pisze:

  Moim zdaniem jedna z najlepszych gier na Androida.
  Niestety, w domu muszę grać z wyłączonym dźwiękiem, bo wszyscy już dostają piany 🙂

 4. Strusiaczek pisze:

  Super Recenzja! polecam grę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
web sharing
WebSharing, zarządzaj swoimi plikami przez Wi-Fi

W dzisiejszych czasach każdy posiada kartę pamięci w swoim telefonie. Pliki, które się na niej znajdują możemy podejrzeć za pomocą...

Zamknij