9mm

9mm

Chyba nikomu nie muszę przedstawiać serii GTA (Grand Theft Auto). Każdy chociaż raz słyszał o tej bardzo popularnej na całym świecie grze. Seria sama w sobie jest bardzo brutalna i rzec można – niemoralna, ale gracze ją lubią. Technologia poszła na tyle do przodu, że możemy pograć w podobną (podkreślam) grę na nasze urządzenia z Androidem. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że 9mm to pozycja na trochę mocniejsze telefony.

Stań po dobrej stronie

W wyżej wymienionej serii niekoniecznie staliśmy po dobrej stronie prawa. Przeważnie rozboje i takie tam były naszą zasługą. W tej grze będzie inaczej – zostajemy policjantem John’em „Loose” Kannon’em, a więc walka ze złem będzie naszym obowiązkiem. Ciekawostką jest, że niekoniecznie będziemy działać zgodnie z moralnymi zasadami – przemoc zwalczaj przemocą, prostsze i skuteczniejsze prawda?

9mm

Trochę fabuły

John znany ze swoich niekiedy prostackich metod rozwiązywania problemów zabija, wraz ze swoja ekipą, miejscowego barona narkotykowego i przejmuje milion dolarów w gotówce. To niekoniecznie podoba się zbirom. Wypowiadają mu wojnę i chcą za wszelką cenę upolować go i zemścić się zabijając go. Od tej chwili Kannon może zrobić tylko jedno – walczyć, inaczej sam zginie. Prawo nie ma tu nic do rzeczy – to walka o przetrwanie. Więcej nie mogę Wam zdradzić, musicie sami zagłębić się w ten świat i zrozumieć o co chodzi.

9mm

9mm

Oprawa i rozgrywka

Cała gra składa się z 12 poziomów. Jest to trochę, w moim odczuciu, za mało. Gra kosztuje sporo, a można ją ukończyć w parę godzin. Tutaj Gameloft niestety się nie popisał. Na uwagę także zasługuje fakt, że pliki jakie są potrzebne do uruchomienia 9mm zajmują w przybliżeniu 1,6gb (tak 1600mb!), zatem przygotujcie miejsce na Waszych kartach sd. Pliki plikami, ale warto! Grafika prezentuje się rewelacyjnie.

9mm

9mm

Wiadomo, nie jest to PC, ale jak na mobilne urządzenie wyszło pięknie, aczkolwiek czasem zdarzą się zgrzyty, np. w momencie zbliżenia (taki tryb a’la matrix jeśli trafimy przeciwnika w głowę), nie przejmujmy się tym. Całość dopełnia ścieżka dźwiękowa, która jest bardzo klimatyczna – rap/hip-hop takich wykonawców jak: Freeway & Jake One, Beanie Sigel, Apathy. Z początku byłem na nie takiej ścieżce dźwiękowej, ale gdy trochę pograłem i wczułem się w klimat, zaczęło to wszystko do siebie pasować.

9mm

W grze przyjdzie nam odwiedzić takie lokacje jak: latynoskie przedmieścia, klub nocny, komisariat policji, dzielnica willowa, obszar przemysłowy czy Meksyk.

Jeśli chodzi o sterowanie to wymaga ono chwilkę praktyki. Z lewej mamy pad do sterowania postacią, kamerę obracamy przejeżdżając palcem w innym obszarze ekranu, zaś z prawej jest przycisk do strzelania i taki włącznik trybu matrix – wystarczy dobrze go przesunąć i już możemy wyskoczyć i zabijać kilku przeciwników.

Gra oferuje dość bogaty arsenał broni, po strzelbę czy karabiny, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Czasem nawet udaje się zabić 3 przeciwników jedną kulą, jeśli dobrze się ustawią, a na poziomie normal nie są aż tacy mądrzy i gra się dość łatwo.

Napomnieć również trzeba że występują elementy jeszcze bardziej zręcznościowe – pewnego typu mini gierki, gdzie np. wskakując do helikoptera musimy uderzać na przemian w dwa przyciski na ekranie. Moim zdaniem ten element twórcy mogli sobie odpuścić, a dorzucić jeszcze kilka poziomów w kampanii.

9mm

Multiplayer i podsumowanie

9mm dodatkowo posiada tryb multiplayer. Powalczymy z przeciwnikami z całego świata na kilku mapkach. Do wyboru są dwa tryby: Free For All (deathmatch) i Cops ‘n’ Gangstas (team deathmatch). Niestety całość byłaby lepsza gdyby połączenie z serwerem nie miało tendencji do zrywania. Potraktujmy tryb Multiplayer jako dodatek.

9mm

Reasumując 9mm jest to bardzo dobra gra, której do ideału niewiele brakuje. Są emocje, niezła fabuła, sporo broni i klimacik, przez co drobne niedociągnięcia możemy wybaczyć.

Ocena 5+/6

qrcode-app

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
ukrywanie folderów
Jak ukryć foldery?

Nie irytowało Was nigdy to, że po wejściu w Galerię każdy może zobaczyć to, co tylko chce na Waszym telefonie?...

Zamknij